Specjalistyczna pracownia wtryskiwaczy benzynowych

Wymiana wtrysku bezpośredniego benzyny

Wśród wielu problemów, z jakimi muszą się zmierzyć posiadacze samochodów z silnikiem benzynowym, znajduje się również wymiana tego elementu konstrukcji jednostki napędowej zasilanej paliwem oktanowym, a najczęściej dochodzi do tego, gdy posiadacz auta odkryje objawy uszkodzonego wtrysku benzyny w na przykład BMW, wtedy szybkim rozwiązaniem jest między innymi wymiana, ale wtryskiwacze benzynowe i ich cena to nie mały koszt, na jaki musi przyszykować się właściciel. Przed podjęciem decyzji o wymianie, warto udać się do specjalistycznej pracowni, w której wtryski paliwa zostaną poddane czyszczeniu, a niekiedy dzięki temu zostaje przedłużona żywotność wtryskiwaczy benzynowych i właściciel zaoszczędzi dużą ilość pieniędzy.


Kiedy wiadomo, że jest uszkodzony i jaka jest cena?

Mimo tego, że wtryski benzynowe są mało awaryjne, to niestety niekiedy dochodzi do ich uszkodzeń, wśród których znajduje się między innymi nieszczelny wtryskiwacz benzyny, a za tym idą zepsute wtryski benzyny. Chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić wtryski benzyny? Przeczytaj dalszy artykuł, a wprowadzimy Cię w ten temat, który do dzisiaj nie jest do końca znany wszystkim. Sprawdzanie wtryskiwaczy benzynowych polega na testowaniu ich na stole probierczym, a najważniejszym testem, dzięki któremu serwisant dowie się o stanie technicznym wtrysku to test porównawczy. Większość procesów wykonywanych jest za pomocą testera wtryskiwaczy benzynowych, a zaleca się go używać, gdy zostaną zauważone objawy wtrysku paliwa (benzyna), ponieważ dzięki temu można dowiedzieć się , czy aby na pewno winowajcami usterki naszego samochodu są wtryskiwacze benzynowe.


Czyszczenie i wymiana wtryskiwaczy benzyny

Zaniepokoiła Cię głośna praca wtryskiwaczy benzyny i nie wiesz co zrobić, aby znów zaczęły prawidłowo pracować w jednostce napędowej zasilanej paliwem oktanowym? Dowiedz się, jak wyczyścić wtryskiwacze benzyny i dlaczego jest to tak ważny proces. Procedura czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych przywraca ich fabryczne parametry oraz przedłuża okres eksploatacyjny, a na samo czyszczenie są dwa sposoby. Mianowicie pierwszy z nich to samodzielne czyszczenie wtrysków do benzyny za pomocą specjalistycznych preparatów dostępnych na rynku, a jest to między innymi K2, Berner, a także formuła STP. Drugim sposobem na czyszczenie wtrysków benzyny jest poddanie ich procesowi mycia w specjalistycznej pracowni, która trudni się tą procedurą. Jeżeli jednak czyszczenie nie przyniesie rezultatu, to potrzebna będzie wymiana wtryskiwaczy benzynowych, których cena jest niemała.


Różne układy wtryskowe w silnikach benzyny

Między różnymi układami paliwowymi zastosowanymi w silnikach wyróżniamy między innymi wtrysk pośredni i bezpośredni benzyny. Różnica między wtryskiem pośrednim a bezpośrednim benzyny jest taka, że we wtrysku pośrednim, wtryskiwacz benzynowy zostaje zamontowany na wlocie kolektora ssącego, a we wtrysku bezpośrednim osadzony jest on w cylindrze i wtryskuje paliwo bezpośrednio do komory spalania. W tych układach wtryskowych mycie wtrysków benzyny jest takie samo, aczkolwiek wielu klientów zastanawia się, jak czyścić wtryskiwacze benzynowe, a my przypominamy, że ten proces, aby był wykonany profesjonalnie, musi być przeprowadzony w specjalistycznej pracowni mycia wtryskiwaczy do benzyny.


Budowa i przyczyny uszkodzenia wtrysków benzynowych

Wtryski paliwa, które zostały zamontowane w jednostkach napędowych zasilanych paliwem oktanowym, składają się z dyszy, przyłącza elektrycznego, sprężyny zaworu, filtra paliwa, obudowy, cewki, a także tłoczka zaworu, a do najczęstszych przyczyn uszkodzeń wtrysku paliwa zaliczamy złą jakość tankowanej benzyny, wadliwe oprogramowanie sterownika, nagar na trzonkach zaworów, zaśniedziałe gniazda, korozję oraz zaklejenie końcówek wtrysków. Aby uniknąć uszkodzeń wtryskiwaczy do benzyny, należy tankować dobrej jakości paliwo i poddawać je co kilkadziesiąt tysięcy przejechanych kilometrów profesjonalnemu procesowi czyszczenia, dzięki któremu w specjalistycznym serwisie uzyskają dwadzieścia cztery miesiące gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów.

Film informacyjny - Zawór N75

Film informacyjny - Zawór N75

Film informacyjny z jednej z naszych pracowni

02 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Lejące wtryskiwacze benzynowe

Lejące wtryskiwacze benzynowe

Kierowcy pojazdów mechanicznych z jednostką napędową zasilaną paliwem benzynowym

25 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Wtrysk paliwa – benzyna

Wtrysk paliwa – benzyna

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że rodzaj układu wtryskowego, jaki

24 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Wtryski benzynowe – Mondeo Mk3

Wtryski benzynowe – Mondeo Mk3

Koncern Forda wyposażył model Mondeo Mk3 we wtryskiwacze benzynowe, które co kilkadziesiąt

25 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Wtryskiwacze benzynowe do gazu

Wtryskiwacze benzynowe do gazu

W dzisiejszych czasach, gdy każdy właściciel zastanawia się jak zaoszczędzić

19 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Lejące wtryskiwacze benzynowe – objawy

Lejące wtryskiwacze benzynowe – objawy

Na całym świecie po drogach jeździ wiele samochodów z silnikiem benzynowych,

25 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Wyszukaj w serwisie:

Zadzwoń i sprawdź +48 725 902 902
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 902 902
lub

Zostaw nam swój numer

Loader
Wpisz poprawny numer