Specjalistyczna pracownia wtryskiwaczy benzynowych

Regeneracja, czyszczenie, regulacja i naprawa wtryskiwaczy benzynowych. Przywracanie sprawności wtryskiwaczy benzynowych sterowanych piezoelektrycznie - czyszczenie, regulacja, diagnostyka - pełna obsługa wtrysków do benzyny

Wtryskiwacze do benzyny

Wtryskiwacze benzynowe są stosowne już od kilkudziesięciu lat w jednostkach napędowych, aczkolwiek ich temat jest szeroko znany wśród posiadaczy pojazdów mechanicznych z jednostką napędową Diesla, ponieważ w tych silnikach są one często wymieniane i regenerowane, a to dlatego, że są narażone na wysokie ciśnienie, aczkolwiek wtryski benzynowe mimo to, że nie są narażone na tę przyczynę, niekiedy ulegają uszkodzeniu. W tym artykule przedstawimy, jakie jest zadanie wtryskiwaczy benzynowych, jaka jest ich zasada działania i jakie są sposoby czyszczenia tego elementu. Pojazdów mechanicznych wyposażonych w silnik benzynowych jeździ po ulicach całego świata bardzo wiele i uważa się je za mało awaryjne, aczkolwiek nieodpowiednia eksploatacja bądź małe awarie przyczyniają się do rozległego uszkodzenia, w którym niekiedy dochodzi do destrukcji bądź zepsucia się wtryskiwaczy benzynowych.

 

Wtryskiwacz benzynowy sterowany piezoelektrycznie
Wtryskiwacze do benzyny


Jakie jest zadanie wtryskiwaczy benzynowych?

Jedynym i najważniejszym zadanie wtryskiwaczy benzynowych jest rozdrobnienie benzyny na jak najmniejsze krople i wprowadzenie ich do komory spalania, gdy układ jest bezpośredniego wtrysku bądź do kolektora dolotowego, gdy jednostka napędowa posiada pośredni układ wtrysku benzyny, a może być to jeden lub wielopunktowy wtrysk. Czas wtrysku jest określany przez sterownie na podstawie wartości sygnałów wejściowych, a należy zaznaczyć, że wartość czasu wtrysku jest niekiedy czasem trwania impulsu.

 

Wtryskiwacz benzynowy pełni swoje zadanie w silniku
Jakie jest zadanie wtryskiwaczy benzynowych?


Zasada działania wtrysków benzynowych

Wtryskiwacze w konstrukcji jednostki napędowej zasilanej paliwem benzynowym są stosowane od wielu lat, ponieważ ich przepływ jest sterowany sygnałem elektrycznym, czyli wtryski elektromagnetyczne, a więc włączenie przepływu prądu przez cewkę elektromagnesu wywołuje powstanie pola magnetycznego, a ten z kolei unosi kotwie elektromagnesu wraz z iglicą wtryskiwacza. Stożkowa konstrukcja otwiera i zamyka wylot benzyny z końcówki, a po wyłączeniu prądu zanika pole magnetyczne i następuje przesunięcie iglicy wtryskiwacza przez sprężynę, wtedy wypływ paliwa zostaje zamknięty.

 

Sprawny, działający według zasad, wtryskiwacz benzynowy
Zasada działania wtrysków benzynowych


Sposoby czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych

Metod czyszczenia wtrysków jest wiele, są tańsze sposoby i droższe, aczkolwiek każda przynosi efekt zgodny z kosztem. Pierwszym sposobem jest zapobieganie, czyli dolewanie do baku podczas tankowania paliwa specjalny preparat do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych. Drugim sposobem jest dodanie środka w formie skoncentrowanej, a mianowicie wygląda to tak, że ów preparat wlewa się bezpośrednio do filtra paliwa bądź odpina się przewody paliwowe i wkłada je do pojemnika ze środkiem. Kolejny sposób to metoda wykorzystywana w warsztatach bez konieczności demontażu, a mianowicie podpina się specjalne urządzenie pod listwę wtryskową, uruchamia jednostkę napędową i wprowadza się do niej preparat. Ostatnią metodą, w której należy wymontować wtryskiwacze, jest ich czyszczenie za pomocą myjki ultradźwiękowej, a w niej również znajduje się specjalnie silnie czyszczący preparat.

 

Wyczyszczony nowoczesnym sposobem wtryskiwacz benzynowy
Sposoby czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Wyszukaj w serwisie:

Zadzwoń i sprawdź +48 725 902 902
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 902 902
lub

Zostaw nam swój numer

Loader
Wpisz poprawny numer