Cieknący wtryskiwacz benzyny wpływa bardzo negatywnie na prawidłową pracę całego układu paliwowego i silnika. Zazwyczaj ta usterka spowodowana jest przez zużycie ścierne i erozyjne powierzchni rozpylacza i iglicy wtryskiwacza, jak też końcówki rozpylacza. Winę za ten stan rzeczy ponoszą różnego rodzaju zanieczyszczenia, które występują chociażby w paliwie niskiej jakości.
Najczęstszymi objawami lejącego wtryskiwacza benzyny są kłopoty z rozruchem, nierówna praca silnika na biegu jałowym i niższych obrotach, podwyższone spalanie, dymienie podczas przyśpieszania czy też kompletny brak możliwości odpalenia pojazdu. Co prawda wtryskiwacze benzynowe są z reguły bardzo trwałe i rzadko się psują, ale i one z czasem mogą przysporzyć problemów.
W przypadku silników benzynowych oznaki te są bardzo często mylone z problemami z zapłonem lub ciśnieniem paliwa, czego przyczyną nie muszą być wcale uszkodzone wtryski. Dlatego też aby mieć pewność co do faktycznego stanu podzespołów, jak i ich ewentualnej usterki, konieczne jest przeprowadzenie rzetelnej diagnostyki wtryskiwaczy benzynowych. Wymaga to posiadania odpowiedniego doświadczenia, a także zastosowania specjalistycznych maszyn testowych. Bardzo ważnym krokiem podczas diagnozy jest chociażby sprawdzenie ciśnienia na listwie zasilającej.
Odpowiednie przetestowanie wtrysków benzyny pozwala nierzadko zaoszczędzić sporo pieniędzy, które trzeba by było wydać na zakup i wymianę nowych wtryskiwaczy benzynowych. Wtryski benzyny można bowiem poddać procesowi regeneracji, który gwarantuje równie świetne rezultaty przy zdecydowanie niższym koszcie.
Jak wyczyścić wtryskiwacze benzyny – odpowiadamy
Najbardziej skutecznym sposobem wyczyszczenia zabrudzonych wtryskiwaczy benzyny jest zastosowanie metody czyszczenia chemicznego. Jest to jeden z etapów regeneracji wtryskiwaczy benzynowych, która składa się również z dokładnej diagnostyki, testowania i kalibracji wtrysków. Dzięki temu można przywrócić pełną sprawność i wytrzymałość podzespołów.
Dodaj komentarz