
Udostępnij wpis
Wybierz województwo
Na całym świecie po drogach jeździ wiele samochodów z silnikiem benzynowych, ponieważ właściciele z myślą oszczędności chętniej zakupują pojazdy mechaniczne z silnikiem wolnossącym, a także ceny paliwa benzynowego są niższe. Wtryskiwacze benzynowe są mniej narażone na uszkodzenia w przeciwieństwie do wtryskiwaczy montowanych w motorach napędowych Diesla, ponieważ są one trwalsze i nienarażone na tak wysokie ciśnienie oraz duże obciążenia, a także pokonują dużo krótsze trasy, dzięki czemu elementy jednostki napędowej nie wyeksploatują się tak szybko. Objawów lejących wtryskiwaczy benzynowych jest wiele, aczkolwiek opiszemy je później dokładnie. Jak zapewne wiadomo, jeżeli pojawiły się jakieś objawy, również musi być jakaś przyczyna, którą należy jak najszybciej dokładnie zdiagnozować, ponieważ nawet po wymianie wtryskiwaczy benzynowych na nowe mogą one ulec ponownemu zniszczeniu.

1. Wtryskiwacze benzynowe leją – objawy
Bardzo łatwo jest pomylić objawy uszkodzenia wtryskiwaczy benzynowych z objawami awarii innych podzespołów, ponieważ ich symptomy są do siebie podobne, a mianowicie należy nadmienić, iż jest to znacznie zwiększone spalanie, dymienie, nierówna praca silnika szczególnie odczuwalna na biegu jałowym i niskich obrotach, a także szarpanie podczas przyśpieszania, utrata bądź zwiększenie mocy to również jeden z objawów uszkodzonych wtryskiwaczy. Postawienie odpowiedniej diagnozy w silniku benzynowym jest bardzo trudne, dlatego też najlepiej udać się do specjalistycznej pracowni trudniącej się procesem diagnostyki wtryskiwaczy benzynowych, która ma wyspecjalizowanych i doświadczonych w tej dziedzinie serwisantów.

2. Przyczyny zepsucia się wtrysków benzynowych
Źródeł uszkodzeń wtryskiwaczy benzynowych jest wiele i warto je w odpowiednim czasie zdiagnozować i wyeliminować bądź nawet im zapobiegać, dzięki specjalnym preparatom, które czyszczą i chronią wtryskiwacze przed zanieczyszczeniami. Powodem zużycia się wtrysków benzynowych jest na przykład wyeksploatowanie, a w jego skład wchodzi uszkodzenie końcówki wtrysku, która mogła zostać na przykład sklejona przez nieodpowiednie używanie środków do czyszczenia wtrysków. W najgorszym przypadku do uszkodzenia wtryskiwaczy benzynowych mogą przyczynić się opiłki, a wtedy koszt takowej naprawy będzie zaczynał się od kilkuset złotych i może zakończyć się nawet w kilku tysiącach złotych.

Czy można naprawić wtryskiwacze benzynowe?
Wśród kierowców samochodów benzynowych nie jest, aż tak powszechnie znana naprawa wtryskiwaczy benzynowych tak, jak wśród właścicieli Diesli, mimo to wielu ludzi zadaje sobie pytanie, czy można naprawić wtryskiwacze benzynowe, a odpowiedź jest bardzo prosta, oczywiście, że istnieje takowa możliwość, ale ciężko jest znaleźć specjalistyczną pracownię, która zajmuje się naprawą wtryskiwaczy benzynowych, ponieważ nie ma na nie popytu, a skoro nie ma popytu to również, nie ma podaży, a także te wtryskiwacze są mało awaryjne. Mimo to do naprawy możemy zaliczyć proces czyszczenia, którego koszt wnosi około stu złotych, a istnieje możliwość podczas wykonywania tej procedury testowania wtryskiwaczy na specjalnej maszynie.
