Jak wyczyścić wtryskiwacze benzynowe?
Wśród kierowców pojazdów mechanicznych z silnikiem wysokoprężnym czyszczenie wtryskiwaczy jest na porządku dziennym, niemniej jednak właściciele samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa nie są na tyle doświadczeni w kwestii dbania o wtryskiwacze benzynowe i często zapominają bądź odpuszczają czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych. Jak wiadomo wtryskiwacze, to najdroższy element, który trzeba wymienić w pojeździe mechanicznym z motorem benzynowym, dlatego też wielu posiadaczy szuka różnych rozwiązań, aby przedłużyć ich eksploatację. Jest wiele sposobów czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych, aczkolwiek my w tym artykule przedstawimy dwa sposoby, które może wykonać kierowca sam oraz dwie metody, które są wykorzystywane w warsztatach, ponadto opiszemy czy warto czyścić wtryskiwacz benzynowy, czy też może lepiej zakupić regenerowany, nowy lub używany.

Jak samemu wyczyścić wtryskiwacz benzynowy?
Istnieją dwa sposoby czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych na własną rękę, pierwszy z nich można nazwa bezinwazyjnym i najprostszych, ponieważ może go wykonać największych laik, a mianowicie podczas tankowania benzyny do samochodu należy dolać specjalny preparat, który możemy zakupić na każdej stacji benzynowej, a jego cena waha się od 5 złotych do około 25 złotych, do baku dolewamy taką ilość środka, jaka jest wpisana na instrukcji, Jest to tak zwana metoda zapobiegania i przedłużania żywotności wtrysku benzynowego. Drugim sposobem jest dolanie odpowiedniego preparatu do filtra paliwa bądź ściągnięcie przewodów paliwowych i umieszczenie ich w pojemniku, w którym znajduje się specjalny środek, należy jednak pamiętać, że ta metoda zrobiona nieumiejętnie może zakończyć się zapowietrzeniem układu paliwowego.

Czyszczenie wtrysków benzynowych w warsztatach
Warsztaty samochodowe stosują wiele metod czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych, aczkolwiek my przedstawimy dwie najskuteczniejsze, pierwsza z nich to metoda, w której nie trzeba demontować wtryskiwaczy, a polega ona na podpięciu listwy do specjalnej maszyny, która wtłacza pod ciśnieniem odpowiedni i posiadający wszelkie certyfikaty preparat, zostaje uruchomiony silnik, a w tym czasie środek zostaje zassany, przy okazji wykonywania czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych tą metodą zostaje wyczyszczona również komora spalania, część dolotu oraz elementy zaworów ssących. Drugi sposób potrzebuje już demontażu wtryskiwaczy i są one czyszczone za pomocą myjki ultradźwiękowej, przy okazji serwisant może dowiedzieć się, o jakości rozpylania wtryskiwacza benzynowego, sprawności cewki i jego wydajności, a także który z nich został uszkodzony.

Wtryskiwacze benzynowe – wymiana czy czyszczenie?
Zdania wśród użytkowników pojazdów mechanicznych z silnikiem benzynowym są podzielone, ponieważ wielu twierdzi, że jeżeli coś zaczyna się psuć, należy to wymienić niż spróbować ratować. Według nas najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie uszkodzeniom wtryskiwaczy benzynowych, aczkolwiek niekiedy niestety nie możemy tego uniknąć i należy je oddać do specjalistycznej pracowni, która dokładnie je wyczyści i sprawdzi. Nie od dzisiaj wiadomo, że wtryskiwacze benzynowe to najdroższy element eksploatacyjny, który należy wymienić w samochodzie, dlatego też ludzie, którzy dysponują zbyt małym budżetem, powinni wybrać właśnie ten sposób.

Komentarze
A czyściłeś tutaj w serwisie jakieś wtryskiwacze? Potrzebne mi sprawdzone miejsce gdzie zrobię tanio czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych bmw
Na pewno to tańsze niż wymiana wtryskiwaczy benzynowych . Jak dla mnie czyszczenie wtrysków benzyny jest bardzo skuteczne i po serwisowaniu działają jak nowe
Czy takie czyszczenie jest skuteczne?
U mnie w aucie wszystkie wtryski do wymiany... koszt za duży, dlatego auto na złom.