Specjalistyczna pracownia wtryskiwaczy benzynowych

Wtryskiwacze benzynowe do gazu

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

W dzisiejszych czasach, gdy każdy właściciel zastanawia się jak zaoszczędzić na paliwie, którego ceny idą wciąż w górę, często decyduje się na montaż instalacji gazowej, aczkolwiek istnieją w niektórych jednostkach napędowych przeszkody, przez które nie ma możliwości zastosowania w takowym motorze instalacji LPG, aczkolwiek inżynierowie projektujący instalacje gazowe prawdopodobnie są blisko opanowania rozwiązania montażu instalacji LPG do różnych konstrukcji jednostek napędowych. W poniższych opisach przedstawimy przeszkody, na jakie napotyka się właściciel podczas chęci założenia instalacji gazowej do swoje samochodu, wady i zalety tego rozwiązania, a także jak należy dbać o samochód z jednostką napędową zasilaną paliwem benzynowym i gazowym.

 

Wtryskiwacz benzynowy po regeneracji może być używany w instalacji gazowej?
Wtryskiwacze benzynowe do gazu


Problemy instalacji gazowej i wtrysków benzynowych

Przeszkód w zamontowaniu instalacji gazowej do jednostki napędowej zasilanej paliwem benzynowym jest nie mało, a przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie można jej zaadaptować do silników, które w swoim wyposażeniu posiadają wtryskiwacze piezoelektryczne, a także z układem bezpośredniego wtrysku paliwa. Kolejnym problem jest podwójny wtrysk paliwa, czyli zastosowanie dwóch układów wtryskowych, czyli pośredni i bezpośredni, a to oznacza, że jest osiem wtryskiwaczy na cztery cylindry, aczkolwiek z tego, co konstruktorzy instalacji przepowiadają, w najbliższym czasie takie rozwiązanie jednostki napędowej doczeka się możliwości montowania instalacji gazowej.

 

Wyczyszczony wtryskiwacz benzyny działa bez problemu
Problemy instalacji gazowej i wtrysków benzynowych


Wady i zalety instalacji gazowej i wtryskiwaczy benzynowych

Do zalet możemy zaliczyć, fakt, że właściciel takowego pojazdu mechanicznego, który zdecydował się na zamontowanie instalacji gazowej do swojego samochodu, może oszczędzić, a do wad zaliczamy szybsze zużywanie się zaworów i szklanek, a także wtrysków benzynowych, mimo że konstruktorzy wciąż opracowują technologie, w których silnik nie będzie narażony zbytnio na skutki uboczne instalacji gazowej to i tak niestety gaz szkodzi jednostce napędowej. Kolejną wadą jest fakt, że samochód traci swoją moc maksymalną, nie jest to aż tak odczuwalne w bardzo drogich instalacjach gazowych, w których następuje odpowiedni dotrysk paliwa, a pojazd mechaniczny płynnie jeździ.

  

Wtryskiwacze benzyny - zalety pracy silnika benzynowego z instalacją gazową
Wady i zalety instalacji gazowej i wtryskiwaczy benzynowych


Jak dbać o wtryski benzynowe i instalację gazową?

Podczas zakładania instalacji LPG serwisant przekazuje właścicielowi pojazdu mechanicznego szczegółowe dane dotyczące eksploatacji takowego samochodu, aczkolwiek najważniejszą rzeczą jet, aby na czas zmieniać filtry gazu, które nie są drogie. Ze wtryskami benzynowymi jest już nieco gorzej, ponieważ objawy ich życia często są mylone z problemami układu zapłonowego, a w takim przypadku może dojść do uszkodzenia wtryskiwaczy benzynowych, których koszta naprawy będą sięgały nawet i kilka tysięcy złotych.

 

Zadbany wtryskiwacz benzynowy z silnika na benzynę
Jak dbać o wtryski benzynowe i instalację gazową?

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Aktualności

Wtryski benzynowe – czyszczenie

Wtryski benzynowe – czyszczenie

Fanatycy samochodów i ludzie, którzy chcą jak najbardziej zadbać o swój pojazd

25 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Lejące wtryskiwacze benzynowe – objawy

Lejące wtryskiwacze benzynowe – objawy

Na całym świecie po drogach jeździ wiele samochodów z silnikiem benzynowych,

25 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Wtryskiwacze do benzyny

Wtryskiwacze do benzyny

Wtryskiwacze benzynowe są stosowne już od kilkudziesięciu lat w jednostkach napędowych,

19 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>

Filmy

Miasta

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Wyszukaj w serwisie:

Zadzwoń i sprawdź +48 725 902 902
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 902 902
lub

Zostaw nam swój numer

Loader
Wpisz poprawny numer