
Do testowania wtrysków w silnikach benzynowych (zarówno pośrednich, jak i bezpośrednich) potrzebne jest dedykowane urządzenie diagnostyczne dostępne w serwisach zajmujących się układami paliwowymi. Za pomocą testerów możliwa jest weryfikacja parametrów pracy wtrysków, co pozwala dokładnie określić ich stan techniczny. Przy użyciu testera możemy sprawdzić kluczowe dla funkcjonowania wtrysków właściwości takie jak: zasięg strumienia benzyny, kierunek rozchodzenia się paliwa w stosunku do osi wtrysku, rozdrobnienie dawki paliwa, objętość wtryśniętego paliwa oraz kontrola oporów w ruchu iglicy wtrysku. Warto wiedzieć, że ten rodzaj wtrysków rzadko ulega uszkodzeniom, jeśli jednak mamy do czynienia z nietypowymi objawami samochodu, lepiej sprawdzić, czy wtryski wymagają czyszczenia bądź wymiany.
Sprawdzenie i regeneracja wtryskiwaczy benzyny – Uszkodzone wtryski benzyna objawy
Diagnostykę oraz regenerację wtrysków benzynowych najlepiej realizować w serwisie, który dysponuje dedykowanymi tym podzespołom urządzeniami. Samodzielna naprawa i czyszczenie wtrysków nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ponieważ ogólnodostępne preparaty do czyszczenia nie są tak skuteczne, jak te, które stosują doświadczeni mechanicy. Skąd wiadomo, że wtryski wymagają sprawdzenia i regeneracji? Otóż będą powodowały problem z odpaleniem pojazdu, czy większe kopcenie z rury wydechowej. Uszkodzone wtryski benzynowe wiążą się też z szarpaniem jednostki napędowej, utratą mocy czy też znacznie gorszymi osiągami.
1. Tester wtryskiwaczy benzynowych z myjką ultradźwiękową – Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Urządzenie do sprawdzania stanu technicznego wtryskiwaczy benzynowych jest integralne z myjką ultradźwiękową, która eliminuje z części zalegające zanieczyszczenia. Wysokiej jakości detergenty oraz myjki odgrywają kluczową rolę w procesie regeneracji wtryskiwaczy. Czyszcząc wtryski, możemy przywrócić ich odpowiednie parametry, dzięki czemu unikniemy kosztów, jakie wiążą się z zakupem fabrycznie nowych podzespołów. W zakres regeneracji wchodzi także wymiana zużytych elementów, takich jak uszczelki, czy sitko.

2. Diagnostyka i czyszczenie wtryskiwaczy benzyny – Wymiana wtryskiwaczy benzynowych
Wtryski w benzynie psują się stosunkowo rzadko, dlatego by nie wymieniać na darmo części, koniecznie musimy uprzednio sprawdzić parametry ich pracy. Diagnostyka wtrysków jest więc niezbędna w momencie wystąpienia objawów awarii, ponieważ to od niej zależą dalsze kroki naprawcze i decyzja o czyszczeniu lub całkowitej wymianie. Warto wiedzieć, że wymiana wtrysków jest nieunikniona, kiedy któryś z komponentów wtryskiwacza jest uszkodzony np. iglica.
Dodaj komentarz