Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych składa się z czyszczenia, testowania oraz regulacji ich parametrów. Pierwszym etapem podczas naprawy wtrysków jest ich dokładna weryfikacja i ocena wzrokowa, która pozwala ustalić stopień ich uszkodzenia, jak i ogólny stan techniczny. Następnie podzespoły poddaje się czyszczeniu metodą ultradźwiękową, która usuwa osady zalegające na zewnętrznej części wtryskiwaczy. Tak przygotowane wtryski trafiają do specjalnej myjki, gdzie ma miejsce kompleksowe czyszczenie wewnętrzne specjalistycznym detergentem chemicznym pod ciśnieniem. W zależności od generacji wtryskiwacza może ono osiągać wartości nawet kilkuset barów. Ostatnim rodzajem czyszczenia, które przechodzą wtryski benzyny jest płukanie wsteczne połączone z wysterowaniem wtryskiwacza, które skutecznie usuwa wszelkie pozostałe zabrudzenia.
Następnym etapem jest testowanie wtryskiwacza benzynowego z wykorzystaniem zaawansowanych maszyn diagnostycznych. Podczas tego procesu sprawdza się takie parametry wtrysku, jak rezystancja cewki, rozpylanie, dawkowanie, szczelność, reakcję wtryskiwacza oraz ogólną charakterystykę jego pracy przy różnych ciśnieniach paliwa. Maszyny te pozwalają wytworzyć takie same warunki, jakie panują podczas funkcjonowania podzespołu w silniku, co gwarantuje miarodajne wyniki.
Na końcu reguluje się parametry wtryskiwaczy benzyny względem wartości zadanych przez producenta. Gdy wszystkie te wartości spełniają określone normy, wtryski gotowe są do montażu.
Regeneracja wtryskiwaczy benzyny - czy warto?
Niektórzy użytkownicy popularnych benzyniaków zastanawiają się nad tym, czy rzeczywiście warto jest regenerować wtryskiwacze benzyny. Chcielibyśmy zatem odpowiedzieć, że jeśli więc chodzi o wtryski benzynowe, zdecydowanie warto jest zdecydować się na to rozwiązanie. Fachowo przeprowadzona naprawa pozwala przywrócić pełną sprawność wtryskiwaczom, która dorównuje fabrycznie nowym podzespołom. Co więcej, jest to także dużo korzystniejsza cenowo opcja w porównaniu z wymianą wtrysków na nowe.
Dodaj komentarz