
Naprawa wtryskiwaczy instalowanych w samochodach zasilanych benzyną rozpoczyna się od mycia wstępnego, co pozwala usunąć zalegające na nich zabrudzenia. Wówczas możliwe jest sprawdzanie stopnia zużycia poszczególnych części po mikroskopem optycznym. Następnym krokiem jest ocena parametrów wtryskiwaczy, do czego używane jest specjalistyczne urządzenie diagnostyczne (inne dla wtrysków bezpośrednich, a inne dla pośrednich). Jeśli parametry te znacząco odbiegają od wartości wskazanych przez producenta, to konieczne jest gruntowne czyszczenie wtrysków. Do tego celu stosuje się metodę termiczno-chemiczną, której skuteczność zawdzięczamy między innymi specjalistycznym detergentom. W przebiegu naprawy okazuje się także, czy jest możliwość i potrzeba wymiany sitka oraz oringów. Ostatnim etapem jest weryfikacja parametrów wyczyszczonych wtrysków, czego potwierdzeniem jest sporządzony protokół.
Regeneracja i naprawa wtryskiwaczy benzynowych - Uszkodzone wtryski benzyna objawy
Jeśli konieczna staje się naprawa wtryskiwaczy, świetną alternatywą dla kosztownej wymiany części na nowe, jest ich regeneracja. Podstawowym etapem tej usługi jest czyszczenie wtryskiwaczy, z wykorzystaniem najbardziej skutecznych metod. Skąd jednak wiedzieć, kiedy wtryski benzynowe wymagają regeneracji? Otóż poinformuje nas o tym nasz pojazd, który zacznie mieć problemy z osiąganiem wyższych prędkości obrotowych, jego uruchomienie co raz częściej sprawi trudność, a obroty na biegu jałowym staną się ewidentnie nierówne. Objawem uszkodzonych wtrysków będzie też kopcenie z wydechu, szarpanie silnika i nieprzyjemny zapach spalin w kabinie.
1. Regeneracja i Czyszczenie Wtryskiwaczy - benzynowe
Na naprawę wtryskiwaczy benzynowych powinniśmy udać się do warsztatu, który dysponuje odpowiednimi urządzeniami. Samodzielne sposoby czyszczenia wtrysków niestety nie przyniosą tak dobrych efektów, poza tym nie mając w tym doświadczenia i odpowiednich preparatów, możemy doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji wtrysku. Regenerując podzespoły w profesjonalnym serwisie, otrzymujemy na koniec specyfikację zawierającą parametry wtryskiwaczy, więc od razu wiemy, czy są one w pełni sprawne czy nie.

2. Sprawdzenie i Regeneracja Wtryskiwaczy Benzyny - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych cena
Jeśli chcemy sprawdzić stan techniczny wtryskiwaczy, musimy je w pierwszej kolejności zdemontować. Następnym krokiem jest tzw. mycie wstępne, które umożliwi wizualną ocenę wtrysków pod mikroskopem. Po czyszczeniu i sprawdzeniu części można podjąć decyzję, co do ich regeneracji. Trzeba bowiem wiedzieć, że uszkodzenie iglicy lub innej części we wtrysku benzynowym wiąże się z jego wymianą na nowy. Warto więc sprawdzić, jaki serwis w okolicy rzetelnie przeprowadza regenerację, a do tego ma atrakcyjny cennik.
Dodaj komentarz