
Kiedy zdemontowane wtryskiwacze trafiają do pracowni regeneracji, w pierwszej kolejności podlegają tak zwanemu wstępnemu myciu, które ułatwia dalsze oględziny. W kolejnym kroku części umieszczane są pod mikroskopem, dzięki czemu możliwe jest zlokalizowanie mikrouszkodzeń i dokładne ocenienie stopnia zużycia elementów składowych wtrysku. Na tym etapie wymieniane są także wszystkie sparciałe uszczelnienia oraz sitko, jeśli wymaga tego dany wtrysk. Na koniec wtryskiwacz jest ponownie składany, po czym następuje weryfikacja parametrów jego pracy na właściwej temu maszynie diagnostycznej. Należy wiedzieć, że jeżeli któryś z komponentów wtrysku uległ uszkodzeniu mechanicznemu, np. Iglica, niestety konieczny jest zakup nowego wtryskiwacza. Niesprawne wtryski najlepiej powierzyć doświadczonym mechanikom, którzy wiedzą, jak powinna wyglądać diagnostyka wtryskiwaczy benzynowych i dysponują odpowiednimi urządzeniami diagnostycznymi.
Jak rozpoznać awarię wtryskiwacza benzynowego? – Uszkodzone wtryski benzyna objawy
Uszkodzony wtrysk benzyny będzie dawał objawy w postaci większego dymienia z wydechu, spadku mocy auta, nierównej pracy silnika czy też większego zużycia paliwa. Niesprawne wtryski nie mają możliwości dostarczać paliwa w sposób prawidłowy, co będzie się wiązało ze znacznym spadkiem komfortu jazdy. Prawdą jest, że wtryski benzynowe psują się bardzo rzadko, a powyższe symptomy mogą świadczyć także o usterce innych podzespołów, dlatego niezbędna jest w tym przypadku dokładna diagnostyka.
1. Sprawdzenie i Regeneracja Wtryskiwaczy Benzyny – Diagnostyka wtryskiwaczy benzynowych
Do sprawdzenia stanu technicznego wtryskiwaczy benzyny potrzebne są dedykowane urządzenia diagnostyczne, które zweryfikują parametry wtrysków zarówno pośrednich, jak i bezpośrednich. To właśnie rzetelna diagnostyka determinuje kolejne kroki naprawy. Najczęstszą przyczyną dysfunkcji tychże wtrysków są zabrudzenia, które zbierają się na częściach w czasie użytkowania pojazdu. Wówczas najlepszą metodą naprawy jest regeneracja, która polega zwłaszcza na czyszczeniu elementów przy pomocy myjki ultradźwiękowej oraz skutecznych detergentów.

2. Diagnostyka i czyszczenie wtryskiwaczy benzyny – Wymiana wtryskiwaczy benzynowych
Mając podejrzenie, że wtryski w naszym samochodzie są uszkodzone, należy poddać je gruntownej diagnostyce, ponieważ może się okazać, że objawy, z którymi mamy do czynienia, nie są wcale spowodowane niesprawnymi wtryskami. Jeśli jednak parametry wtryskiwaczy odbiegają od prawidłowych, konieczna jest ich naprawa, która polega przede wszystkim na profesjonalnym czyszczeniu oraz wymianie uszczelek (ewentualnie sitka). Trzeba też wiedzieć, że uszkodzenia mechaniczne eliminują możliwość naprawy, co wiąże się z wymianą wtryskiwaczy na nowe.
Dodaj komentarz