Specjalistyczna pracownia wtryskiwaczy benzynowych

Lejące wtryskiwacze benzynowe

Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena:

Kierowcy pojazdów mechanicznych z jednostką napędową zasilaną paliwem benzynowym często nie podejrzewają wtryskiwaczy benzynowych, gdy rozpoczną się problemy z dymieniem, ciężkim zapłonem, a także nierówną pracą silnika. Właściciele doszukują się różnych przyczyn, które mogą być związane z na przykład układem zapłonowym, pompą paliwa lub innymi układami i częściami eksploatacyjnymi jednostki napędowej danego samochodu. Gdy wtryskiwacze benzynowe zaczynają objawiać swoje uszkodzenie, należy je jak najszybciej poddać procesowi diagnostyki, którą przeprowadzi doświadczony i wyspecjalizowany serwisant w specjalistycznej pracowni. Poniżej opiszemy jakie objawy pojawiają się przy tak zwanym „laniu” wtryskiwacza benzynowego, jakie są jego przyczyny, a także czy koszt naprawy takiego wtrysku benzynowego jest duży.

 

Lejący wtryskiwacz benzynowy wymontowany z silnika
Lejące wtryskiwacze benzynowe


Objawy awarii wtryskiwaczy benzynowych

Symptomów uszkodzeń wtrysków benzynowych jest bardzo wiele, aczkolwiek są one często mylone z układem zapłonowym lub innymi elementami. Do objawów uszkodzeń wtrysków benzyny możemy zaliczyć trudny rozruch, znacząco zwiększone spalanie, nierówna praca silnika na biegu jałowym i niskich obrotach, a także zwiększenie lub utrata mocy, a także dymienie. Kierowca może również poczuć zapach benzyny wewnątrz i na zewnątrz samochodu, a także problemy z osiągnięciem wysokich obrotów. Podczas oględzin organoleptycznych człowiek diagnozujący przyczynę problemów pojazdu samochodu może zauważyć, że elektrody świec zapłonowych są w różnych kolorach, przedwczesne zużycie katalizatora, a także po podpięciu pojazdu mechanicznego pod komputer wyświetli się błąd sondy lambda.

 

Wtryskiwacz do wymiany z wtryskiwaczem benzynowym po awarii
Objawy awarii wtryskiwaczy benzynowych


Przyczyny lejących wtrysków benzynowych

Nie od dzisiaj wiadomo, że nic nie dzieje się bez przyczyny, tak samo, jak i uszkodzenie wtryskiwaczy benzynowych musi nieść za sobą pewne defekty, które mogą pojawić się w późniejszym okresie eksploatacji. Przyczyn lejących wtryskiwaczy benzynowych jest wiele, niemniej jednak przedstawimy te, które zdarzają się najczęściej, a mianowicie wtryski benzynowe mogły ulec wyeksploatowaniu, mogła zużyć się końcówka wtrysku, a w najgorszym przypadku do uszkodzenia wtryskiwaczy benzynowych mogą przyczynić się opiłki i zanieczyszczenia, które znajdują się w paliwie.

 

Awaria w tym wtryskiwaczu sprawiła że lał, czyli miał nieodpowiednie dawkowanie paliwa
Przyczyny lejących wtrysków benzynowych


Koszt naprawy wtryskiwaczy benzynowych

Najdroższą częścią eksploatacyjną jednostki napędowej, która podlega wymianie, są wtryskiwacze benzynowe, ich koszt to nawet kilka tysięcy złotych, na co niestety niekiedy nie stać przeciętnego właściciela pojazdu mechanicznego wyposażonego w jednostkę napędową zasilaną paliwem benzynowym, ale istnieje możliwość naprawy wtryskiwacza, która jest o wiele tańsza, a taką usługę świadczy specjalistyczna pracownia diagnostyki wtryskiwaczy benzynowych, która w swojej kadrze pracowników posiada wykwalifikowanych i doświadczonych serwisantów, którzy dokładnie wiedzą, jakie elementy mogły ulec uszkodzeniu bądź zepsuciu podczas eksploatacji.

 

Niewielkim kosztem naprawiony, wtryskiwacz benzynowy
Koszt naprawy wtryskiwaczy benzynowych

Komentarze

Autor: Krzysztof Data: 2019-07-01 09:19:07

To w końcu po 120 złotych za sztukę niezależnie od wtryskiwacza, czy zależnie od typu różnią się ceną?

Autor: Martyna Data: 2019-08-22 08:54:02

Moje auto właśnie zaczęło dziwnie się zachowywać, mam problem niekiedy z włączeniem silnika i szarpie przy przyśpieszaniu, to znaczy, że już muszę go oddać mechanikowi?

Autor: doMartyna Data: 2019-08-27 08:25:47

Udaj się jak najszybciej do profesjonalisty, bo niekiedy zwykły mechanik może pomylić usterki wtrysków z na przykład układem zapłonowym

Autor: Michau Data: 2019-08-27 15:29:06

Dlatego warto lać dobre paliwo, wtedy ani wtryski, ani dpf nie padnie.

Autor: Ksawier Data: 2019-09-03 12:53:47

@Michau dokładnie tak od paliwa się wszystko zaczyna i jak się leje co trzeba, to potem problemów nie ma.

Autor: Mirek Data: 2019-09-05 14:00:23

Mi lały właśnie wtryski w aucie i auto sprzedałem...

Autor: Błażej Data: 2019-10-08 15:49:13

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny to dosyć poważny problem. Na szczęście powstają takie serwisy jak wasze i pomagają także i takim wtryskom.

Autor: Amator Mechanik Data: 2019-10-15 08:53:06

@Michau w benzynie nie masz DPF tylko trochę inny filtr. A co do samych wtrysków święta racja. Jeśli wtryskiwacz benzynowy leje, nie warto zwlekać z wizytą u mechanika

Autor: Kubot Data: 2019-10-16 08:31:40

Nawet wiedza teoretyczna na temat tego jak czyścić wtryskiwacze benzynowe raczej nie pozwoli nam samemu ich naprawić.. Najlepiej od razu do mechanika

Autor: Ewelka Data: 2019-10-17 10:11:54

Poważnie jeden nieszczelny wtryskiwacz benzyny może tyle popsuć w aucie? nie możliwe, to taki mały element przecież

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Aktualności

Film informacyjny - Jak wymontować zapieczone wtryskiwacze

Film informacyjny - Jak wymontować zapieczone wtryskiwacze

Zapieczone wtryskiwacze - demontaż

18 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Lejące wtryskiwacze benzynowe

Lejące wtryskiwacze benzynowe

Kierowcy pojazdów mechanicznych z jednostką napędową zasilaną paliwem benzynowym

25 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Wtrysk paliwa – benzyna

Wtrysk paliwa – benzyna

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że rodzaj układu wtryskowego, jaki

24 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>

Filmy

Miasta

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Wyszukaj w serwisie:

Zadzwoń i sprawdź +48 725 902 902
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 902 902
lub

Zostaw nam swój numer

Loader
Wpisz poprawny numer