
Aby prawidłowo uszczelnić wtryskiwacz benzynowy, należy przede wszystkim wymienić zużyte uszczelki oraz odkształcone podkładki. W parze z wymianą wtrysków powinno iść także czyszczenie gniazd, ponieważ to właśnie złe obsadzenie wtrysków w zabrudzonym gnieździe jest najczęstszą przyczyną braku szczelności. Do zachowania szczelności bardzo ważne jest zastosowanie oryginalnych elementów, przeznaczonych do konkretnego modelu wtryskiwacza. Warto zwrócić uwagę także na odpowiedni moment dokręcania wtrysku. Do wszystkich czynności, jakie wchodzą w skład naprawy, powinny być użyte właściwe, dedykowane wtryskiwaczom narzędzia.
Nieszczelność wtryskiwacza - Uszczelniacze wtryskiwaczy objawy
Jeżeli mamy do czynienia z nieszczelnością wtryskiwacza benzynowego, najprawdopodobniej przyczyną takiej sytuacji jest uszkodzona końcówka. Potocznie mówi się wtedy, że wtrysk kropelkuje, co oznacza nic innego, jak nieprawidłowy strumień dawki. Niestety taka awaria jest nienaprawialna, co wiąże się z koniecznością wymiany wtryskiwacza na nowy. Aby sprawdzić szczelność podzespołu, poddaje się o testowi szczelności na urządzeniu diagnostycznym, co w takim przypadku jest pierwszym etapem diagnostyki. Inną metodą jest próba ciśnieniowa polegająca na poddaniu do wtrysku odpowiedniej wartości ciśnienia, a następnie wzrokowej obserwacji jego reakcji.
1. Uszczelnienie wtrysków - Wymiana wtryskiwaczy benzynowych
Prawidłowe uszczelnienie wtryskiwacza benzynowego jest bardzo uważne z uwagi na zachowanie odpowiednich parametrów pracy podzespołu. W tym celu warto stosować się do wszystkich zaleceń producenta odnoszących się do tematu naprawy i wymiany wtryskiwaczy. Przy wymianie wtrysków benzynowych ogromne znaczenie ma również zabezpieczenie elementów odpowiednim smarem lub pastą do uszczelniania wtryskiwaczy. Takie preparaty chronią części przed skorodowaniem, a także ułatwi późniejszy demontaż.

2. Jak dbać o wtryskiwacze i układ paliwowy? - Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy benzyna
Z racji tego, że wtryskiwacze benzynowe są uważane za trwałe i żywotne, kwestia tego, jak o nie dbać niestety nie jest zbyt często poszukiwanym przez kierowców zagadnieniem. Dbając o wtryski w benzynie, pamiętajmy, aby bak w samochodzie był zawsze uzupełniony. Ponieważ gdy zaciągane są resztki paliwa ze zbiornika, wzrasta szansa na wprowadzenie zgromadzonych na samym dnie zanieczyszczeń do układu wtryskowego. Warto także monitorować stan filtra paliwa oraz przewodów paliwowych, a w razie potrzeby wymienić je na nowe, oryginalne komponenty wysokiej jakości. Najlepszym preparatem do czyszczenia wtrysków benzynowych jest Xeramic, który jest środkiem najwyższej jakości i skutecznie czyści oraz zabezpiecza cały układ paliwowy, łącznie z wtryskami.
Dodaj komentarz