Ile kosztuje sprawdzenie wtrysków benzynowych?

Orientacyjny koszt sprawdzenia wtryskiwaczy uzależniony jest od ich rodzaju i w przypadku wtrysków pośrednich wynosi około 60 złotych, natomiast sprawdzenie wtryskiwaczy bezpośrednich, to koszt rzędu 130 złotych. W zakres usługi sprawdzania wchodzi czyszczenie i testowanie części na urządzeniu diagnostycznym. Dlaczego wtryski są poddawane w pierwszej kolejności tak zwanemu myciu wstępnemu? Otóż dlatego, że zabrudzenia znajdujące się na jego powierzchni mogą uszkodzić aparaturę testującą. Koszt naprawy wtryskiwaczy benzynowych może wzrosnąć, jeśli wymagają one wymiany zużytych części. Do elementów podlegających wymianie zalicza się uszczelnienie – teflonowy pierścień znajdujący się na rozpylaczu, a także siatki, których zadaniem jest filtrowanie paliwa. W przypadku innych uszkodzeń konieczna jest wymiana wtrysków na nowe. Diagnostyka i regeneracja wtryskiwaczy benzynowych wymaga odpowiednich narzędzi, dlatego nie warto decydować się na naprawy w przydomowym garażu, ponieważ możemy doprowadzić do nieszczelności w konstrukcji wtrysków.
Cennik diagnostyki i regeneracji wtryskiwaczy – Wymiana wtryskiwaczy koszt robocizny
Podane na stronach serwisów cenniki obejmują poszczególne etapy naprawy, jednak warto się upewnić, czy wliczony jest również koszt robocizny. Natomiast ostateczny koszt wymiany wtryskiwaczy w dużej mierze zależy od dostępności do części, a więc i czasu, jaki mechanik musi przeznaczyć na ich demontaż. Decydując się na naprawę wtryskiwaczy benzynowych, warto wybrać sprawdzony autoserwis, który posiada skuteczne środki chemiczne, dedykowane wtryskom myjki, jak i przejrzysty cennik usług. Kluczową rolę odgrywają także urządzenia diagnostyczne, bo to właśnie dzięki nim można zweryfikować rezultaty naprawy.
1. Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych – Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych ultradźwiękami
Regeneracja wtryskiwaczy polega przede wszystkim na profesjonalnym ich czyszczeniu. W dobrych warsztatach stosowane są dwie metody: ultradźwiękowa i termiczno-chemiczna, dzięki którym wszelkie osady znajdujące się na wtryskach, zostają skutecznie usunięte. Wymianie podlega tylko pierścień uszczelniający znajdujący się na rozpylaczu oraz siatka filtrująca. Ponadto wtryskiwacza benzynowego nie demontujemy na poszczególne części, stanowi on integralną część, dlatego w przypadku uszkodzenia konstrukcji, konieczna jest całkowita wymiana wtrysku.
2. Jak rozpoznać awarię wtryskiwacza benzynowego? – Diagnostyka wtryskiwaczy benzynowych
Aby rozpoznać awarię wtryskiwaczy benzynowych, niezbędna jest skrupulatna i rzetelna diagnostyka. Co prawda, najpierw o usterce wtrysków mogą informować nas objawy, jednak nie zawsze towarzyszą one wyłącznie uszkodzonym wtryskiwaczom. Awaria wielu innych podzespołów wpływa na pracę wtryskiwaczy, dlatego tak ważne są oględziny wszystkich części układu paliwowego. Kiedy więc udać się na diagnozę? Najlepiej wtedy, gdy jakość pracy silnika znacznie się pogorszy – zacznie szarpać, gasnąć czy problem z jego uruchomieniem będzie coraz częstszy.

3. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz – Wymiana wtryskiwaczy benzynowych
Jeśli naszej jeździe zaczną towarzyszyć objawy, które wymieniliśmy wyżej, zalecamy udać się do warsztatu i sprawdzić, w jakim stanie znajdują się wtryskiwacze. Być może wystarczy tylko ich gruntowne czyszczenie, aby powróciły do pełnej sprawności. Jednak ignorowanie usterki nie spowoduje, że uszkodzenia nagle znikną, wprost przeciwnie, zaczną zwiększać swój rozmiar. W konsekwencji obowiązkowa staje się wymiana wtryskiwaczy na nowe, która niestety kosztuje o wiele więcej.
Komentarze