Dlaczego wtryskiwacz przelewa – benzyna
Dzieje się tak wtedy, gdy na wtryskiwaczu benzyny zbierze się zbyt duża ilość zanieczyszczeń, które utrudniają prawidłową pracę podzespołu, a w końcu także i jego zablokowanie, również w pozycji otwartej. W normalnych warunkach wtryskiwacze pracują w tak zwanych cyklach dawkowania otwierając się i zamykając. Polega to na tym, że sterownik silnika wysyła sygnał elektryczny do cewki wtrysku, co powoduje podniesienie iglicy rozpylacza i podanie paliwa do komory spalania. Po skończonym cyklu sprężyna opuszcza iglicę i następuje zamknięcie wtryskiwacza oraz przerwanie wtryskiwania paliwa.
Niestety w wyniku osadzania się nagaru w układzie dolotowym prawidłowa praca wtryskiwaczy benzyny jest utrudniona, a niekiedy dochodzi do sytuacji, że wtrysk nie zamyka się do końca i pozostaje częściowo otwarty. Wtedy właśnie przelewa on zbyt duże ilości paliwa. Taki nieszczelny wtryskiwacz benzyny stanowi niemały problem, bo w krótkim czasie może stać się przyczyną kolejnych kosztownych i niebezpiecznych awarii.
Poza tym warto pamiętać, że uszkodzone wtryski benzyny objawy będą wykazywały dość łatwo dostrzegalne nawet podczas zwykłej jazdy autem. Do typowych oznak usterki należą chociażby kłopoty z rozruchem, nierówne obroty i szarpanie silnikiem (również na biegu jałowym), podwyższone zużycie paliwa, większe dymienie czy też głośniejsza praca wtryskiwaczy. Co więc można zrobić, aby poradzić sobie z tym problemem?

Jak czyścić wtryskiwacze benzynowe – odpowiadamy
Najlepszym sposobem na zabrudzone, lejące wtryski benzyny jest poddanie ich gruntownemu czyszczeniu metodą chemiczną z zastosowaniem ultradźwięków. Dzięki temu można skutecznie pozbyć się głównej przyczyny usterki. W tym celu profesjonalne serwisy wykorzystują specjalistyczne maszyny testowe oraz zaawansowaną technologię naprawy. Oprócz czyszczenia, równie ważnym krokiem podczas regeneracji wtrysków benzyny jest odpowiednie wysterowanie ich parametrów na stole probierczym. Po takich działaniach podzespoły odzyskują pełną sprawność, a całościowe koszty są dużo niższe w porównaniu z wymianą wtryskiwaczy benzynowych na nowe.

Komentarze