
Jeden z najskuteczniejszych sposobów czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych polega na umieszczeniu ich w myjce ultradźwiękowej, gdzie wędrujące pod dużym ciśnieniem pęcherzyki powietrza wraz z detergentem docierają w nawet najmniejsze szczeliny wtrysków. Tego typu metoda stosowana jest w profesjonalnych serwisach samochodowych i dzięki niej wszelkie osady oblepiające wtryskiwacz zostają usunięte. Innym równie skutecznym rozwiązaniem jest zainstalowanie wtryskiwaczy na specjalnej maszynie, do której dodaje się odpowiedni środek chemiczny, wlewając go do właściwego zbiorniczka. W następnym kroku wybieramy program dedykowany czyszczeniu wtrysków, po czym maszyna rozpoczyna mycie umiejscowionych w niej podzespołów. Na koniec przeprowadzane są testy weryfikujące efektywność czyszczenia. Mniej skutecznym sposobem usuwania z wtryskiwaczy zabrudzeń, aczkolwiek tańszym i szybszym, jest używanie ogólnodostępnych preparatów, które samodzielnie może zastosować każdy kierowca.
Sposoby czyszczenia wtryskiwaczy – który jest najlepszy? – Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych domowym sposobem
Jeśli chcesz mieć pewność, że czyszczenie wtryskiwaczy przyniesie zadowalające rezultaty oraz wyeliminuje objawy zabrudzeń, zdecyduj się na profesjonalne mycie części w zaufanym warsztacie samochodowym. W warsztatach zajmujących się układami wtryskowymi dostępne są detergenty, których nie znajdziemy na sklepowych półkach. Są one znacznie mocniejsze, a tym samym skuteczniejsze, jednak wymagają pomocy mechanika. Decydując się na czyszczenie wtrysków benzynowych, warto wybrać sprawdzone i przeznaczone do tych podzespołów preparaty. Myjąc wtryskiwacze domowymi sposobami, możemy doprowadzić do uszkodzenia ich konstrukcji tym bardziej, że do tej czynności niezbędny jest umiejętny demontaż części z układu.
1. Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych – Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy benzyna
Zanim konieczne będzie czyszczenie wtrysków w serwisie, możemy sami profilaktycznie zadbać o ich dobry stan techniczny. W tym celu podczas tankowania warto do baku dolewać preparat firmy Liqui Molu czy K2, które znajdziemy choćby na stacji benzynowej. Produkty takie nie tylko pomogą zachować odpowiednią czystość wtryskiwaczy, ale także zapobiegną starzeniu się paliwa, co jest szczególnie istotne w przypadku pojazdów, które w głównej mierze korzystają z instalacji LPG.
2. Jak wyczyścić układ wtryskowy? – Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych forum
Jeśli samochód ewidentnie traci moc, a silnik zaczyna szarpać, to znak, że układ paliwowy i jego poszczególne podzespoły mogą być zanieczyszczone. Aby przywrócić im odpowiednie właściwości, do filtra paliwa należy wlać odpowiedni produkt, który zostanie zassany do układu przed benzyną. Innym sposobem jest podłączenie przewodów paliwowych bezpośrednio do puszki z detergentem. Docierając do komory spalania, rozpuszcza nagromadzone w przewodach zanieczyszczenia. Kolejną metodą jest podłączenie całej listwy do specjalnego urządzenia myjącego układ paliwowy. Powyższe sposoby nie wymagają demontażu wtrysków, choć najlepsze efekty uzyskamy, wyjmując je z pojazdu i czyszcząc w myjce ultradźwiękowej dostępnej w serwisie.

3. Metody czyszczenia wtryskiwaczy – Jak wyczyścić wtryskiwacze benzynowe?
W artykule przedstawiliśmy wiele metod czyszczenia wtryskiwaczy, jak i całego układu paliwowego. Musimy pamiętać, że czynność ta wiąże się z ryzykiem jego zapowietrzenia, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika. Wybór metody czyszczenia uzależniony jest przede wszystkim od stopnia zabrudzeń, od efektów, jakie chcemy uzyskać oraz od ceny, jaką chcemy/możemy przeznaczyć na tego typu zabiegi. Nie ulega wątpliwości, że warto profilaktycznie dbać o czystość układu (stosować preparaty usuwające osady, a co istotniejsze, tankować dobre jakościowo paliwo), zanim niezbędna będzie interwencja fachowca.
Dodaj komentarz