
Wymiana wtryskiwaczy może sprawić wiele problemów, ponieważ w zależności od rodzaju i konstrukcji silnika, demontaż tych części wygląda inaczej. Wymiana wtrysków wymaga też odpowiednich narzędzi, więc najlepiej powierzyć ją wyspecjalizowanemu serwisowi samochodowemu. Wtryski najczęściej są bezpośrednio zainstalowane w głowice przy zaworach w sposób pionowy lub poziomy. Są wciśnięte w gniazda na listwie paliwowej, która jednocześnie je dociska. Dostęp do wtryskiwaczy jest utrudniony, ponieważ często znajdują się pod kolektorem ssącym lub są zasłonięte innymi elementami. Zastanawiając się też, czy wymiana wtryskiwaczy benzynowych zawsze jest konieczna, warto wiedzieć, że możemy odzyskać ich sprawność za pomocą profesjonalnego czyszczenia. Środki chemiczne dostępne w serwisach samochodowych skutecznie usuwają z części zalegające i uciążliwe zabrudzenia. Tym samym, zamiast wymieniać wtryski na nowe, przedłużamy żywotność dotychczasowym.
Awarie wtryskiwaczy benzynowych
Awaria wtrysków benzynowych wiąże się z niskim komfortem jazdy, ponieważ samochód zaczyna szarpać, silnik nierówno pracować, a obroty specyficznie falują. Z reguły są to jednak trwałe podzespoły i rzadko ulegają uszkodzeniu. Powyższe objawy mogą informować też o usterce innej części, dlatego, zanim zdecydujemy się na naprawę czy wymianę wtrysków, należy się upewnić, czy to właśnie one są źródłem awarii. Niezbędne jest więc przeprowadzenie rzetelnych oględzin, najlepiej z wykorzystaniem fachowych urządzeń diagnostycznych.
1. Regeneracja czy wymiana wtryskiwaczy benzynowych – Ile kosztuje wymiana wtrysków w benzynie?
Jeśli parametry wtrysków znacznie odbiegają od standardów, zabiegiem ostatniej szansy, jest ich gruntowne czyszczenie. Regenerując wtryski, przywrócimy im sprawność i odpowiednie właściwości, jednak jeśli któryś z elementów jest uszkodzony, niestety konieczna będzie wymiana wtryskiwacza na nowy. Koszt wymiany wtrysków zależy przede wszystkim od godzin roboczych przeznaczonych na demontaż oraz montaż tych podzespołów. Do każdej naprawy należy podejść indywidualnie, ponieważ powyższe czynności przebiegają inaczej w zależności od konstrukcji i rodzaju jednostki napędowej.

2. Wymiana wtryskiwaczy benzyna – Czy można samemu wymienić wtryskiwacze?
Wtryskiwacze benzynowe mają to do siebie, że są nienaprawialne, więc gdy dojdzie przykładowo do uszkodzenia iglicy, konieczna jest wymiana całego wtryskiwacza. Demontaż tych wtrysków uzależniony jest od konstrukcji silnika w danym modelu auta, więc nie znając się na mechanice samochodowej, trudno będzie wymienić je samodzielnie. Jednak jeśli zdecydujemy się na naprawę w przydomowym garażu, należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia oraz procedurę naprawy producenta wtryskiwaczy przeznaczonych do naszego samochodu.
Dodaj komentarz