
Z reguły wtryskiwacze benzynowe są bardzo mało awaryjne, a usterki tych podzespołów należą do rzadkości. Części te są zazwyczaj bardzo trwałe i mocne, jednak kiedy coś się w nich uszkodzi, niestety cały wtrysk automatycznie przeznaczony jest do wymiany. Wszelkiego rodzaju awarie i uszkodzenia są w większości przypadków spowodowane naszymi nieodpowiednimi przyzwyczajeniami. Do powstawania usterki przyczynia się między innymi tankowanie na niesprawdzonych stacjach benzynowych paliwa złej jakości, a także brak systematyczności w serwisowaniu i wymianie filtrów lub oleju. Żeby wtryskiwacze benzynowe, jak i cały układ paliwowy działały prawidłowo i bezawaryjnie, musimy pamiętać o podstawowych zasadach pielęgnacji oraz o regularnej diagnostyce samochodu.
Benzynowe wtryski - czy zawsze niezawodne? - Wymiana wtryskiwaczy benzynowych
Niestety nie zawsze wszystkie egzemplarze okazują się niezawodne, a to, ile wytrzymują wtryskiwacze benzynowe, zależy w dużym stopniu od nas samych i od tego, jak będziemy o te części dbać. Na pewno musimy pamiętać o tym, że jeśli doprowadzimy do sytuacji, w której wtryskiwacze zostaną trwale uszkodzone, konieczna będzie wymiana tych podzespołów na nowe. Wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne od razu dyskwalifikują, chociażby takie rozwiązania, jak przeprowadzany w serwisie proces regeneracyjny. W porównaniu do wymiany wtryskiwaczy Common Rail, wymiana wtrysków benzynowych nie jest aż tak bardzo kosztowną usługą, jednak mimo wszystko warto w porę zadbać o te elementy, żeby nie generować sobie dodatkowych wydatków.
1. Jak rozpoznać awarię wtryskiwacza benzynowego? - Uszkodzone wtryski benzyna objawy
Awaria wtryskiwaczy benzynowych jest zazwyczaj źródłem powstawania wielu nieprzyjemności i objawów w postaci problemów z rozruchem, wzrostu spalania i spadku osiągów. Często występuje przy tym szarpanie silnika i kopcenie z wydechu, a także nierównomierna praca jednostki napędowej. Nigdy jednak nie będziemy mieli stuprocentowej pewności co do tego, że podane objawy wskazują na usterkę wtrysków, dlatego wszystkie przypuszczenia najlepiej jest jak najszybciej sprawdzić i skonsultować ze specjalistą w serwisie samochodowym.

2. Wtrysk paliwa w silnikach benzynowych - Wtryskiwacze benzynowe regeneracja
W przypadku wtryskiwaczy benzynowych kłopoty pojawiają się najczęściej z odkładającym się na zaworach ssących nagarem i osadem. Objawy wymienione w akapicie powyżej zazwyczaj właśnie wskazują na tego typu problem. Najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych symptomów jest tak naprawdę regeneracja wtrysków, czyli ich profesjonalne wyczyszczenie albo metodą ultradźwiękową z wykorzystaniem myjki ultradźwiękowej, albo metodą termiczno – chemiczną przy użyciu maszyny czyszczącej.
Dodaj komentarz