Co daje wymiana wtryskiwaczy benzynowych?

Wymiana wtryskiwaczy poprawi jakość pracy silnika, przez co także komfort podróżowania znacznie wzrośnie. Nowe wtryskiwacze działają według parametrów producenta, co oznacza, że dostarczają prawidłową dawkę paliwa, czego niestety nie mogą zapewnić zużyte lub uszkodzone wtryski. Wymiana wszystkich wtryskiwaczy na nowe będzie się więc wiązała z ich jednakowymi właściwościami oraz taką samą żywotnością. Przed zakupem nowych wtrysków, warto się jednak upewnić, czy istnieje możliwość naprawy własnych, zużytych. Dzięki opcji regeneracji przywrócimy odpowiednie wartości niesprawnym wtryskiwaczom, o ile pozwala na to ich stan techniczny. Regeneracja opiera się przede wszystkim na czyszczeniu wtrysków oraz ewentualnej wymianie uszczelek i sitka. Czynności te wymagają specjalistycznych narzędzi, dlatego opłaca się zainwestować i powierzyć czyszczenie autoryzowanemu serwisowi samochodowemu.
Jak rozpoznać awarię wtryskiwacza benzynowego? – Uszkodzone wtryski benzyna objawy
Kiedy wtryski benzynowe są niesprawne, zaobserwujemy znaczny spadek mocy, a wszystko dlatego, że dawka paliwa dostarczana przez uszkodzony wtryskiwacz jest nieprawidłowa. Usterka wiąże się także z większym dymieniem z wydechu oraz problemami podczas uruchamiania samochodu. Jednostka napędowa przestaje pracować równomiernie, więc w czasie jazdy odczujemy nieprzyjemne szarpania. Powyższe objawy mogą też sugerować awarię innych podzespołów, więc należy przeprowadzić rzetelną diagnostykę, aby upewnić się, czy naprawy bądź wymiany wymagają właśnie wtryskiwacze.
1. Awarie wtryskiwaczy benzynowych – Nieszczelny wtryskiwacz benzyny
Z racji tego, że wtryski w benzynie są trwałymi podzespołami, to główną przyczyną ich uszkodzenia, jest naturalne zużycie eksploatacyjne. W trakcie użytkowania auta elementy takie, jak uszczelki niszczeją, parcieją i nie spełniają swoich funkcji uszczelniających. W związku z tym jedną z usterek może być nieszczelność w konstrukcji wtrysku. Wymianie może podlegać także sitko, w zależności od tego, czy znajduje się w danym modelu wtrysku. Niestety w przypadku uszkodzenia iglicy, niezbędna jest wymiana całego wtryskiwacza, ponieważ jest to część nienaprawialna.

2. Wymiana wtryskiwaczy – konieczność czy opcja? – Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Odpowiadając od razu na pytanie, informujemy, iż wymiana wtryskiwaczy jest opcją, dopóki istnieje możliwość ich regeneracji. Regeneracja wtrysków benzynowych opiera się na profesjonalnym myciu oraz ewentualnej wymianie uszczelnień oraz sitka. W większości przypadków gruntowne czyszczenie przywraca odpowiednie parametry pracy wtrysków, jednak kiedy iglica jest uszkodzona, wymiana wtrysku bezpośredniego benzyny staje się konieczna.
Komentarze