Brudne wtryskiwacze benzynowe – objawy
Zabrudzone wtryski benzyny objawy wykazują dość łatwo zauważalne podczas zwyczajnego użytkowania pojazdu, a są to między innymi:
- znaczne trudności z odpaleniem samochodu,
- stukanie wtryskiwaczy benzyny,
- zwiększone dymienie i podwyższone spalanie paliwa,
- szarpanie silnika i nierówne obroty (szczególnie na biegu jałowym).
Zazwyczaj pogorszenie pracy wtryskiwaczy benzyny bierze się właśnie z osiadania na nich różnego rodzaju zanieczyszczeń obecnych chociażby w paliwie. Wtryskiwacze benzynowe są bardzo wytrzymałymi podzespołami w porównaniu do swoich dieslowskich odpowiedników. Mimo to, tak jak każdy podzespół eksploatacyjny, z czasem ulegają zużyciu. Wtedy właśnie objawy awarii mogą dawać się we znaki. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że w niektórych przypadkach winę za nieprawidłową pracę silnika wcale nie ponoszą wtryskiwacze benzyny. Oznaki zabrudzonych wtrysków są bowiem bardzo podobne do problemów z zapłonem, pompą paliwową czy nawet uszkodzonym czujnikiem poziomu paliwa. Dlatego też aby móc właściwie ustalić przyczynę usterki, a także to, jakie działania należy podjąć, konieczne jest przeprowadzenie starannej diagnostyki wtryskiwaczy benzynowych.

Jak sprawdzić wtryskiwacze benzynowe – najlepszy sposób
W celu sprawdzenia parametrów wtryskiwaczy benzynowych, jak i ich ogólnego stanu technicznego, wykorzystuje się specjalistyczne maszyny testowe. Pozwalają one w krótkim czasie otrzymać pełną charakterystykę pracy tych podzespołów. Podczas diagnostyki wtrysków ważne jest także posiadanie odpowiedniego doświadczenia, aby móc dokonać wzrokowej oceny wtryskiwaczy. Po takim działaniu można przejść w końcu do naprawy, jaką jest regeneracja wtryskiwaczy benzynowych. Polega ona na gruntownym wyczyszczeniu podzespołów oraz regulacji ich wszystkich parametrów, dzięki czemu odzyskują one pełną sprawność i trwałość. By mieć gwarancję najlepszych rezultatów, warto postawić na sprawdzony serwis.

Komentarze