Ze względu na rosnącą popularność i powszechne stosowanie, niejednokrotnie pojawia się pytanie o bezpośredni wtrysk benzyny i ciśnienie, pod jakim podawane jest paliwo. Odpowiedź na pytanie, dotyczące tego, jakie jest ciśnienie paliwa wtrysku bezpośredniego, nie jest prosta.
Ze względu na to, jak jest budowa wtrysku bezpośredniego - całej konstrukcji układu, zawiera część:
- niskociśnieniową, gdzie paliwo wypompowywane jest ze zbiornika pod ciśnieniem ok. 6 barów,
- wysokociśnieniową, gdzie benzyna przepompowywana jest przez pompę wysokiego ciśnienia do szyny wtryskowej pod ciśnieniem 40 - 200 barów.

Bezpośredni wtrysk benzyny - zasada działania - omawiamy
Taki bezpośredni wtrysk benzyny, jego zasada działania polega na precyzyjnym dawkowaniu optymalnej porcji paliwa wprost do komory spalania. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji zasilania paliwem zwiększa wydajność silnika, jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa i obniżając emisję zanieczyszczeń do powietrza.
Niejednokrotnie mówi się o wadach tego układu, które mają skuteczny wpływ na wybór potencjalnego kandydata do kupna. Najczęściej wspomina się trudność i wysoki koszt montażu instalacji LPG, czy też gromadzenie się osadów w kolektorze dolotowym, które ze względu na konstrukcję układu nie są zmywane, tak jak to ma miejsce w przypadku układu wtrysku pośredniego.
Jednak wielu kierowców przekonuje wspomniana już wysoka dynamika silnika w porównaniu do konsumpcji paliwa oraz,
w przypadku jednostek wyposażonych w turbosprężarkę, podniesienie wydajności motoru bez ryzyka spalania stukowego.
Warto wiedzieć, że istnieje możliwość związana z profesjonalnym czyszczeniem i sprawdzeniem stanu wtryskiwaczy benzyny.
Jeśli więc te podzespoły wzbudzają jakiekolwiek wątpliwości lub zaistnieje potrzeba sprawdzenia wtryskiwaczy pochodzących z auta, będącego pretendentem do zakupu, taka usługa potwierdzi sprawność tych elementów.

Dodaj komentarz