Awaria wtrysku benzyny | Objawy
Typowymi objawami awarii wtrysku benzyny są między innymi nieprawidłowa praca silnika na biegu jałowym i niskich obrotach, zwiększone dymienie, podwyższone spalanie, spadek mocy czy też problemy z rozruchem pojazdu. Można je więc dość łatwo zauważyć już przy zwyczajnej eksploatacji pojazdu. Mimo to warto pamiętać, że te oznaki są także podobne do oznak usterek innych podzespołów samochodu.
Aby więc mieć pewność, że problemem na pewno są wadliwe wtryski, konieczna będzie dokładna diagnostyka wtryskiwaczy benzynowych, którą wykonuje się w autoryzowanym serwisie. Po ustaleniu faktycznego stanu technicznego podzespołów oraz stopnia ich uszkodzenia można podjąć zdecydowane kroki w stronę ich naprawy. Nie powinno się odkładać jej na później, gdyż uszkodzone wtryskiwacze wpływają bardzo negatywnie na pracę całego układu paliwowego i silnika, a w krótkim czasie mogą doprowadzić do wystąpienia kolejnych problemów.

Regeneracja wtrysków benzyny – najlepszy sposób na awarię
W procesie regeneracji przeprowadza się gruntowne czyszczenie chemiczne oraz regulację wtrysku benzyny. Pozwala to pozbyć się głównych przyczyn usterki, jaką są różnego rodzaju zanieczyszczenia osiadające na precyzyjnych elementach podzespołu, powodując jego blokowanie i zacinanie. Jeśli zaś chodzi o to, jak czyścić wtryskiwacze benzynowe, w tym celu wykorzystuje się specjalistyczne maszyny myjące. Po wyczyszczeniu wtrysków poddaje się je testowaniu, aby upewnić się, że ich wszystkie parametry spełniają najwyższe standardy. Dzięki takiemu działaniu podzespoły odzyskują pełną sprawność.
W przypadku poważnego uszkodzenia wtrysków niezbędna będzie regeneracja lub wymiana wtryskiwaczy benzynowych. Ten drugi sposób jest jednak przeważnie dużo droższy – zakup nowego kompletu wtrysków benzyny to koszt nawet kilku, kilkunastu tysięcy złotych. Tak więc zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest oddanie wtrysków na regenerację, dzięki czemu możemy liczyć na spore oszczędności.

Komentarze