Specjalistyczna pracownia wtryskiwaczy benzynowych

Wtryskiwacze benzynowe - Jak sprawdzić ich sprawność

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.43
E-mail Skopiuj link

Pojazdów mechanicznych wyposażonych we wtryski benzynowe jest bardzo wiele i każdy z właścicieli takiego samochodu zadaje sobie pytanie, jak sprawdzić, czy są sprawne. W tym artykule przedstawimy jak dokładnie zbadać, czy wtrysk benzynowy jest sprawny, jakie są objawy uszkodzonego wtrysku oraz czy warto regenerować wtryskiwacze benzynowe, czy też lepiej kupić nowe. Ludziom uszkodzenia układu wtryskowego kojarzą się z silnikami zasilanymi olejem napędowym, aczkolwiek to także zdarza się w jednostkach benzynowych, ale są bardzo często źle diagnozowane i mylone z awarią układu zapłonowego, dlatego też, zanim posiadacz pojazdu mechanicznego zdecyduje się na wymianę drogiego wtryskiwacza benzynowego, to powinien oddać swój samochód na dokładną diagnostykę.

 

Wtryskiwacz benzynowy w pracowni przesłany do sprawdzenia
Wtryskiwacze benzynowe - Jak sprawdzić ich sprawność


Jakie są objawy uszkodzonego wtryskiwacza benzynowego?

Mimo tego, że awarie wtrysków benzynowych nie zdarzają się często, to mają miejsce i niekiedy trzeba niestety wymienić wtryskiwacz na nowy bądź jeżeli to możliwe to zregenerować go. Objawy uszkodzonego wtryskiwacza benzynowego są bardzo podobne do awarii wtrysków montowanych w jednostkach napędowych Diesla, a objawia się to w taki sposób, że następuje trudne uruchomienie silnika, tak zwane strzały w dolot bądź wylot, dymienie, nierówna praca na wolnych obrotach. Czujny kierowca powinien zauważyć złą pracę jednostki napędowej na jałowym biegu, kiedy to silnik pracuje nie równo i są bardzo odczuwalne silne wibracje, aczkolwiek takie usterki i awarie można przypisać również to innych uszkodzeń, dlatego też przed wymianą tak drogiej części, jaką są wtryskiwacze benzynowe, należy przeprowadzić dokładną diagnozę.

 

Po sprawdzeniu wtryskiwacz okazał się sprawny lecz wymagał czyszczenia
Jakie są objawy uszkodzonego wtryskiwacza benzynowego?


Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz benzynowy jest sprawny?

Przedstawimy jak sprawdzić, czy wtrysk, który znajduje się w jednostce napędowej zasilanej paliwem benzynowym, jest sprawny, a przede wszystkim istnieje wiele sposobów, aczkolwiek my w tym artykule przedstawimy dwa. Pierwszy to gdy motoru napędowego nie można uruchomić, a pozornie wszystko powinno odpowiednio działać i być sprawne, osoba diagnozująca słyszy, że załącza się pompa paliwa, iskra przeskakuje, a w pamięci komputera nie ma żadnych błędów. W takim przypadku należy sprawdzić ciśnienie sprężania, jeżeli jest za niskie to wyciągnąć listwę i sprawdzić, czy wtryskiwacze podają paliwo, jeżeli nie nastąpiła ta czynność, należy wyczyścić wtrysk, aczkolwiek jeśli jest to nie możliwe, wtedy następuje wymiana wtryskiwacza. Drugim sposobem jest podmiana listwy wtryskowej i sprawdzenie, czy samochód dobrze się sprawuje.

 

Sprawny wtryskiwacz poddano czyszczeniu w celu odzyskania osiągów fabrycznych
Jak sprawdzić, czy wtryskiwacz benzynowy jest sprawny?


Czy warto kupić nowy wtryskiwacz benzynowy, czy regenerować?

Na świecie jest bardzo mało specjalistycznych serwisów, które zajmują się regeneracją wtryskiwaczy benzynowych, ponieważ jest to część mało awaryjna i często posiadacz pojazdu mechanicznych wyposażonego w jednostkę napędową zasilaną paliwem benzynowym wybiera opcję zakupu używanego wtrysku, aczkolwiek nigdy nie ma gwarancji, że dany wtryskiwacz będzie sprawny, dlatego też według nas jest lepiej zregenerować wtryskiwacz benzynowy, ponieważ zakup nowych wtryskiwaczy to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych.

 

Regeneracja wtryskiwaczy zawsze jest tańszą opcją, niż zakup nowego wtryskiwacza benzynowego
Czy warto kupić nowy wtryskiwacz benzynowy, czy regenerować?

Komentarze

Autor: ertyui Data: 17 października 2019

@Arek teraz już da się je regenerować i to w tym serwisie. Oni tam dobrze wiedzą jak czyścić wtryskiwacze benzynowe i po takim czyszczeniu działają jak nówki

Autor: Greta Data: 15 października 2019

Ja też miałam nieszczelny wtryskiwacz benzyny i w rezultacie silnik do remontu, bo jedna awaria pociągnęła za sobą drugą... Teraz mam diesla, ale przestrzegam kierowców benzynki przed takimi usterkami

Autor: Bartosz Data: 05 września 2019

@Arek no niestety nowe to ciężka sprawa, dlatego lepiej zapobiegać uszkodzeniom wtrysków.

Autor: Arek Data: 03 września 2019

No nowe wtryski do benzynowego to nie taka tanaia sprawa... szkoda, że nie można wtrysków regenerować, tak jak w dieslach.

Dodaj komentarz

Loader

Aktualności

Wtrysk paliwa – benzyna

Wtrysk paliwa – benzyna

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że rodzaj układu wtryskowego, jaki

24 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Film informacyjny - Zawór N75

Film informacyjny - Zawór N75

Film informacyjny z jednej z naszych pracowni

02 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Wtryskiwacze benzynowe do gazu

Wtryskiwacze benzynowe do gazu

W dzisiejszych czasach, gdy każdy właściciel zastanawia się jak zaoszczędzić

19 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>

Filmy

Miasta

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Wyszukaj w serwisie:

Zadzwoń i sprawdź +48 725 902 902
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 902 902
lub

Zostaw nam swój numer

Loader
Wpisz poprawny numer