Specjalistyczna pracownia wtryskiwaczy benzynowych

Wtryski benzynowe – Mondeo Mk3

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Koncern Forda wyposażył model Mondeo Mk3 we wtryskiwacze benzynowe, które co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów muszą zostać poddane procesowi czyszczenia. Właściciele tego pojazdu mechanicznego znają kilka sposobów, dzięki którym wtryskiwacze benzynowe będą mogły być dłużej eksploatowane. W poniższym artykule przedstawimy sposoby na wyczyszczenie wtrysków benzynowych, ile kosztują wtryski do Mondeo Mk3, a także czy istnieje możliwość ich regeneracji. Wielu właścicieli Forda chętniej oddaje samochód do specjalistycznej pracowni, w której zostaną profesjonalnie wyczyszczone wtryskiwacze benzynowe, a także dokładnie zdiagnozowane.

 

Wtryskiwacz wymontowany z silnika Forda Mondeo MK3
Wtryski benzynowe – Mondeo Mk3


Jak wyczyścić wtryskiwacze benzynowe w Mondeo Mk3?

Metod czyszczenia wtrysków benzynowych jest bardzo wiele, aczkolwiek nie wszystkie są skuteczne i pomagają w stu procentach, dlatego też my przedstawimy cztery metody, których używają wyspecjalizowani i doświadczeni serwisanci i które właściciele mogą sami wykonywać w domu. Pierwszym sposobem jest tak zwane zapobieganie, czyli dolewanie do baku pojazdu mechanicznego podczas tankowania paliwa profesjonalnego preparatu, który podczas spalania benzyny czyści wtryskiwacze benzynowe. Drugą metodą jest dolanie do filtra paliwa specjalnego środka czyszczącego wtryski bądź odpięcie przewodów paliwowych i włożenie ich do pojemnika wypełnionego tym preparatem, niemniej jednak należy uważać, aby podczas stosowania tej metody nie dopuścić do zapowietrzenia układu paliwowego. Specjaliści używają metody, w której to listwa wtryskowa zostaje zamontowana do profesjonalnego urządzenia, które wpompowuje środek posiadający wszelkie certyfikaty, a następnie zostaje uruchamiany silnik i preparat jest zasysany, dzięki temu sposobowi przy okazji zostaje wyczyszczona część dolotu, komora spalania i części zaworów ssących. Ostatnią metodą, którą opiszemy, jest najskuteczniejsza i podczas niej wtryskiwacze benzynowe zostają wymontowane z jednostki napędowej i umieszczone w myjce ultradźwiękowej, a ta z kolei usuwa wszystkie zanieczyszczenia.

Wyczyszczone wtryskiwacze benzynowe z Forda Mondeo MK3
Jak wyczyścić wtryskiwacze benzynowe w Mondeo Mk3?


Ile kosztują wtryski benzynowe do Forda Mondeo Mk3?

Wtryskiwacze benzynowe do Forda Mondeo Mk3 to koszt w zależności od tego, czy wybierzemy nowe, używane, czy też regenerowane wtryski. Wtryskiwacze benzynowe używane to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych za sztukę, a nowe wtryski mogą kosztować już nawet kilka tysięcy złotych.

 

Cenę wtryskiwaczy benzynowych można zmniejszyć poprzez czyszczenie wtrysków
Ile kosztują wtryski benzynowe do Forda Mondeo Mk3?


Czy można regenerować wtryskiwacze benzynowe z Forda Mondeo Mk3?

Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych polega na ich dokładnym wyczyszczeniu za pomocą myjki ultradźwiękowej i czyszczeniu dynamicznym, płukaniu wstecznym, wymianie filtrów, a także ponownym ich pomiarze. Taki proces może przeprowadzać tylko i wyłącznie specjalistyczna pracownia trudniąca się procesem czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych i wykonywana przez wyspecjalizowanego i doświadczonego serwisanta.

 

Zregenerowany wtryskiwacz do Mondeo MK3
Czy można regenerować wtryskiwacze benzynowe z Forda Mondeo Mk3?

Dodaj komentarz

Loader
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Aktualności

Wtryskiwacze benzynowe do gazu

Wtryskiwacze benzynowe do gazu

W dzisiejszych czasach, gdy każdy właściciel zastanawia się jak zaoszczędzić

19 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Wtryski benzynowe – Mondeo Mk3

Wtryski benzynowe – Mondeo Mk3

Koncern Forda wyposażył model Mondeo Mk3 we wtryskiwacze benzynowe, które co kilkadziesiąt

25 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>
Lejące wtryskiwacze benzynowe – objawy

Lejące wtryskiwacze benzynowe – objawy

Na całym świecie po drogach jeździ wiele samochodów z silnikiem benzynowych,

25 kwietnia 2019 Czytaj więcej >>

Filmy

Miasta

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Wyszukaj w serwisie:

Zadzwoń i sprawdź +48 725 902 902
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 902 902
lub

Zostaw nam swój numer

Loader
Wpisz poprawny numer