Uszkodzone wtryski benzynowe, objawy których są dość łatwo zauważalne już przy zwyczajnym użytkowaniu pojazdu, są poważnym problemem dla prawidłowego funkcjonowania układu paliwowego i silnika. Oznaki te to między innymi:
- zwiększone dymienie podczas przyśpieszania,
- nierówne, niemiarowe obroty silnika,
- szarpanie silnikiem (zwykle na biegu jałowym),
- problemy z rozruchem lub zupełny brak możliwości uruchomienia pojazdu.
Poza tym, warto zwrócić uwagę na charakterystyczną głośną pracę wtryskiwaczy benzyny – zarówno ten, jak i pozostałe objawy awarii są sygnałem do podjęcia odpowiednich działań naprawczych. Właściwie działające wtryski nie powinny bowiem wydawać głośnych dźwięków. Wszystko to może wskazywać na uszkodzenie, zablokowanie czy też nieszczelność wtryskiwaczy benzynowych. Mimo tego objawy te nie zawsze muszą wskazywać na usterkę wtrysków. Czasami zdarza się, że winę za utrudniony rozruch silnika ponoszą kłopoty z zapłonem. Wtedy wymiana dość drogich wtrysków na nowe może okazać się niepotrzebna.
Dlatego aby mieć pewność co do tego, czy rzeczywiście wystąpiła awaria wtrysku benzyny, zaleca się oddanie podzespołów na kompleksową diagnostykę do sprawdzonego serwisu. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn doświadczony mechanik będzie wiedział jak sprawdzić oraz jak wyczyścić wtryskiwacze benzynowe.

Czyszczenie wtryskiwaczy benzyny – czy daje efekty?
Najczęstszą bowiem przyczyną problemów są różnego rodzaju zanieczyszczenia, które przedostają się do wnętrza wtrysku. Z czasem gromadzą się one na ich wrażliwych częściach, utrudniając prawidłowy przepływ paliwa. W tej sytuacji zapchany wtrysk paliwa benzyny nie pracuje prawidłowo, wpływając negatywnie także i na pracę pozostałych elementów silnika.
Tak więc gruntowne wyczyszczenie wtryskiwaczy benzynowych pozwala pozbyć się przyczyny usterki. Dodatkowo dzięki przeprowadzeniu regulacji wszystkich parametrów wtrysków, odzyskują one swoją pełną sprawność, porównywalną nawet z fabrycznie nowymi podzespołami.

Dodaj komentarz