
Udostępnij wpis
Wybierz województwo
Wtryski benzynowe mogą wymagać wymiany lub regeneracji, gdy zauważymy poniższe objawy:
1. Problemy z uruchomieniem silnika lub dłuższy czas potrzebny na rozruch jednostki napędowej.
2. Spadek mocy i przyspieszenia - jeśli auto słabo reaguje na pedał gazu, mogło dojść do zatkania podzespołów.
3. Zwiększone zużycie paliwa niż dotychczas i Check Engine na desce rozdzielczej.
4. Brak dźwięku pracy wtrysków, czyli odgłosu lekkiego cykania w okolicy maski.
5. Emisja czarnego dymu z rury wydechowej, spowodowana niewłaściwym spalaniem mieszanki paliwowo – powietrznej.
Pomimo, że wtryski benzynowe są bardzo trwałymi częściami, które mogą wytrzymać nawet 300 tys. kilometrów, tak samo, jak inne elementy samochodowe ulegają zużyciu. Jeśli podejrzewasz awarię podzespołów w swoim aucie, warto oddać wtryski do serwisu na diagnostykę, aby pozbyć się problemu.
SPRAWDŹ CENĘ
WYSZUKAJ PO NUMERZE VIN
Podaj VIN, a my dobierzemy wtryskiwacz, który idealnie pasuje do Twojego samochodu.

Jak sprawdzić wtryski benzyna?
Wtryski w benzynie można sprawdzić w serwisie za pomocą specjalistycznych maszyn. Samodzielnie w warunkach domowych, nie jesteśmy w stanie sprawdzić podzespołów, ponieważ są do tego potrzebne sprzęty, takie jak stół probierczy czy mikroskop optyczny. Zatem, jeśli podejrzewasz awarię wtrysków w swoim pojeździe, należy oddać komponenty na sprawdzenie do specjalistycznego warsztatu. Fachowiec po otrzymaniu części umieszcza je w myjce ultradźwiękowej, aby pozbyć się zabrudzeń, a następnie sprawdza pod mikroskopem i testuje na stole probierczym. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu specjalista może postawić odpowiednią diagnozę i podjąć kroki naprawcze.
Od czego psują się wtryski w benzynie?

Wtryski w benzynie psują się w głównej mierze od tankowania niskiej jakości paliwem zawierającym zanieczyszczenia. Tani olej napędowy może powodować osadzanie się zabrudzeń na delikatnych elementach podzespołów i ich zapychanie, co utrudnia prawidłowy przepływ paliwa. Do innych przyczyn, które mogą uszkodzić i skrócić żywotność wtrysków w benzynie, wyróżniamy: problemy z układem paliwowym, intensywną eksploatację, problemy elektryczne, brak konserwacji czy częste przeciążania silnika.
Dbanie o systematyczną konserwację, tankowanie wysokiej jakości paliwem i systematyczna wymiana filtrów paliwa może z całą pewnością wydłużyć wytrzymałość Twoich podzespołów.
Co dolać do benzyny, żeby przeczyścić wtryski?
Jeśli chcesz przeczyścić wtryski w swoim aucie, możesz dolać do benzyny preparaty czyszczące znanych marek, takich jak STP, K2 czy Liqui Moly. Specyfiki te dolewamy do baku paliwa, aby przeczyścić podzespoły, ale także można je stosować profilaktycznie, aby zapobiec osadzania się zabrudzeń na elementach. Pamiętaj, aby przed użyciem jakiegokolwiek preparatu, zapoznać się z zaleceniami zawartymi na opakowaniu producenta. Użycie zbyt dużej ilości środków czyszczących może zaszkodzić układowi paliwowemu, zamiast mu pomóc.