Nowe wtryskiwacze benzynowe czy regenerowane?

Wymiana kompletu wtryskiwaczy to często koszt kilku tysięcy złotych, regeneracja stanowi ekonomicznie opłacalną alternatywę, ponieważ koszt tej usługi jest nawet o połowę mniejszy. Ostateczną decyzję powinien jednak podjąć doświadczony mechanik, który oceni, czy jest jeszcze szansa uratować nasze podzespoły, czy koniecznie będziemy musieli kupić nowe. Być może wyczyszczenie ich w myjce ultradźwiękowej oraz frezowanie gniazd wystarczy, aby auto znów chciało jeździć. Istnieje jeszcze jedna opcja w tej sytuacji – zakup regenerowanych wtrysków. Oczywiście wymiana kompletu wtrysków brzmi najkorzystniej, ponieważ otrzymamy nowe, nieużywane do tej pory części, a do tego wszystkie będą miały jednakowy okres eksploatacji. Nie każdego jednak stać na takie rozwiązanie, dlatego regeneracja wtrysków benzyny cieszy się taką popularnością.
Jak rozpoznać awarię wtryskiwacza benzynowego? - Wtryskiwacze benzynowe sprawdzenie
Najczęściej awarie rozpoznamy w momencie, gdy auto napotka problemy z rozruchem, a na niższych obrotach zaczyna szarpać i nierówno pracować. Awaria może dać o sobie znać jako spadek mocy silnika czy podwyższone spalanie. Należy jednak wstrzymać się z oceną do momentu, aż wtryskom nie przyjrzy się dokładnie mechanik. Podpięcie komputera diagnostycznego pozwoli zawęzić obszar poszukiwań usterki. Co więcej, wskazane objawy niekoniecznie muszą dotyczyć problemów z wtryskami, dlatego bezcenne przy stawianiu diagnozy okażę się umiejętności mechanika.
1. Regeneracja wtryskiwaczy – oszczędna i skuteczna? - Naprawa wtrysków koszt
Regeneracja z pewnością zyskała popularność ze względu na koszt tej usługi. Czy opłaca się regenerować wtryski? Wiele wtryskiwaczy można jeszcze uratować, oddając je do specjalizującego się w ich czyszczeniu serwisu, który przy pomocy zaawansowanych maszyn jest w stanie skutecznie oczyścić elementy wtrysku benzyny oraz jego gniazdo z nagaru, korozji i innych szkodliwych zabrudzeń. Czasami regeneracja wtrysków stanowi prawdziwy koszmar dla mechanika. Głównym powodem jest ich umiejscowienie, niekiedy są one trudno dostępne, ukryte pod kolektorem ssącym i bez odpowiedniego doświadczenia czy narzędzie nie uda się ich nawet wyjąć, a takie problemy rodzą ryzyko uszkodzenia wtrysku – każda deformacja, pęknięcie oznaczają brak możliwości regeneracji. W przypadku wtrysków benzyny niemożliwa jest też często pełna regeneracja – są one nierozbieralne i można wymienić tylko kilka elementów. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wiele wtryskiwaczy benzyny przechodzi pomyślnie cały proces i to w dodatku za małe pieniądze.

2. Czy wystarczy zregenerować tylko niektóre wtryskiwacze z kompletu? - Czyszczenie wtryskiwaczy ultradźwiękami cena
Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze regeneracja wszystkich wtryskiwaczy – pozwala to zapewnić jednakowy okres eksploatacji, a co więcej, nawet jeżeli któryś nie miał problemów z prawidłowym działaniem, profilaktyczne czyszczenie pozwoli mu utrzymać ten stan znacznie dłużej. Jeżeli zdecydujemy się na regenerację tylko wybranych wtrysków, ryzykujemy tym, że ich parametry nie będą podobne, tak samo z dawkowaniem oraz różnym rozpylaniem. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości czekać na nas będą problemy związane z niezregenerowanymi egzemplarzami. Warto przy okazji skorzystać z możliwości i za dobrą cenę wyczyścić wszystkie w myjce ultradźwiękowej.
Komentarze