Udostępnij wpis
Wybierz województwo
Testowanie wtryskiwaczy benzynowych obejmuje precyzyjne badanie elektroniczne, które mierzy ilość paliwa wtryskiwanego przy różnych ciśnieniach i czasach otwarcia, a także analizę rozpylania paliwa przy wysokim ciśnieniu. Czy istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia wtrysków benzynowych? Niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ potrzebne są do tego specjalistyczne urządzenia. Kiedy diagnostyka pozwoli przeprowadzić regenerację wtryskiwaczy benzynowych, to będzie ona polegała na przepłukaniu ich w myjce ultradźwiękowej z odpowiednim detergentem. W przypadku wtryskiwaczy benzynowych, które stanowią całość i nie rozkłada się ich na części, czyszczeniu poddaje się cały korpus wtryskiwacza, a jedynie zużyte uszczelki i sitka są wymieniane.
SPRAWDŹ CENĘ
Zadzwoń
Nasi eksperci wybiorą idealną ofertę dla Ciebie
Jak rozpoznać uszkodzone wtryski w benzynie?
Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy benzynowych mogą obejmować: zwiększone dymienie, wyższą emisję spalin do środowiska, nierówną pracę jednostki napędowej, zwłaszcza na niskich obrotach i biegu jałowym oraz podczas przyspieszania. Dodatkowo mogą pojawić się problemy ze zwiększonym zużyciem paliwa, spadkiem mocy, trudnościami z uruchomieniem samochodu. Zdarza się jednak, że często tego typu symptomy są mylnie przypisywane innym podzespołom, które znajdują się w pojeździe. Aby więc poznać diagnozę, należy skontaktować się z zaufanym serwisem.
Co dolać do benzyny, żeby przeczyścić wtryski?
Do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych można użyć środków Liqui Moly. Wystarczy dodać preparat do paliwa, najlepiej podczas tankowania. Produkt do czyszczenia układu wtryskowego jest odpowiedni zarówno dla silników z wtryskiem bezpośrednim, jak i pośrednim. Pomoże to utrzymać komponenty w dobrym stanie i przywrócić pierwotną moc pojazdu. Pamiętaj, że im szybciej zdecydujesz się na czyszczenie wtrysków benzynowych, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się je uratować. Wiedz także, że niekiedy taka metoda czyszczenia tych komponentów może okazać się nieskuteczna i będzie konieczna wizyta w serwisie.
Od czego psują się wtryski w benzynie?
Wtryskiwacze benzynowe najczęściej ulegają awariom wskutek tankowania paliwa z niesprawdzonego źródła, ponieważ zanieczyszczona benzyna przyspiesza zużycie tych elementów. Ponadto wtryski te mogą tracić swoje właściwości na skutek długotrwałej eksploatacji, nieprawidłowego przechowywania oraz nasłonecznienia. Warto również zwrócić uwagę na samochody zasilane gazem LPG. W takich pojazdach, po przełączeniu na instalację LPG, benzyna często pozostaje zamknięta we wtryskiwaczach. Pod wpływem ciepła generowanego przez silnik, nagrzewająca się benzyna sprzyja tworzeniu się osadów, co może prowadzić do problemów z wtryskiwaczami.
Komentarze