Czyszczenie wtryskiwaczy TFSI
Istnieją dwa główne sposoby na czyszczenie wtryskiwaczy TFSI - wyczyszczenie ich domowymi sposobami lub też oddanie ich do sprawdzonego serwisu. Tą pierwszą metodą jest zastosowanie specjalistycznych preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny, jak na przykład Liqui Moly bądź STP. Ich sposób użycia jest bardzo prosty, wystarczy wlać zawartość pojemnika do zbiornika paliwa w określonych przez producenta proporcjach, a środek będzie działał podczas zwykłej pracy silnika. Warto jednak pamiętać, że wtryskiwacze znajdują się na samym końcu układu zasilania, więc preparat czyszczący musi pokonać długą drogę, aż w końcu do nich trafi. Po drodze rozpuszcza on i zbiera zanieczyszczenia z całego układu, wliczając w to osady ze ścianek baku, przewodów czy też pompy paliwa. Wszystkie te szkodliwe zabrudzenia trafiają wreszcie do wtryskiwaczy benzyny TFSI, co może się okazać katastrofalne w skutkach - zamiast je oczyścić i przywrócić do pełnej sprawności, możemy doprowadzić do ich całkowitego zablokowania. Niekiedy niestety jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wymiana wtrysków benzyny na nowe, a to z kolei oznacza koszt rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Czyszczenie wtryskiwaczy FSI w serwisie
O wiele bardziej sprawdzonym sposobem na wyczyszczenie wtryskiwaczy FSI/TFSI jest oddanie ich do serwisu zajmującego się regeneracją tego typu podzespołów. Aby dokładnie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych na częściach wtrysku ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i technologii. Powszechnie przyjmuje się, że czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych ultradźwiękami jest najskuteczniejszą metodą gwarantującą długotrwałe rezultaty.
Co więcej, oprócz samego wyczyszczenia wtryskiwaczy ważna jest także ich odpowiednia regulacja. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych maszyn diagnostycznych można precyzyjnie skalibrować wszystkie parametry podzespołów, co sprawia, że po takiej naprawie są one nie do odróżnienia z fabrycznie nowymi wtryskami.

Komentarze