
Niestety, ale wtrysk benzynowy może się zawiesić zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej. Jest to całkiem poważny problem, ponieważ gdy wtrysk zatnie się w pozycji otwartej, zaczyna automatycznie, bez przerwy podawać paliwo, gdy zaś zatnie się w pozycji zamkniętej, w ogóle tego paliwa nie dostarcza. Nieustanne podawanie paliwa jest jednoznaczne z problemem lejących wtrysków, a taka usterka bardzo negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego układu paliwowego. Jedyne, co można zrobić w takiej sytuacji, to niezwłocznie udać się do serwisu samochodowego i razem ze specjalistą ustalić jakieś rozwiązanie. Zbagatelizowany problem może prędzej, czy później powrócić ze zdwojoną siłą lub od razu przyczynić się do uszkodzenia innych elementów układu w samochodzie. Nie ma więc najmniejszego sensu w tym, żeby generować sobie dodatkowe koszty związane z naprawami i wymianą części.
Jakie są objawy zawieszającego się wtryskiwacza? - Zawieszony wtryskiwacz benzyny
Zawieszający się wtryskiwacz benzynowy często staje się powodem zwiększonego zużycia paliwa, mocniejszego kopcenia z układu wydechowego oraz wyczuwalnych zapachów benzyny w samochodzie. Objawy te nie należą do najprzyjemniejszych, dlatego, jeśli mamy z nimi do czynienia, to im szybciej się ich pozbędziemy, tym lepiej dla nas. Komfort jazdy i bezpieczeństwo na drodze jest kwestią najważniejszą dla wszystkich kierowców, dlatego zawczasu trzeba reagować na każdy niepokojący sygnał i korzystać z profesjonalnych usług serwisu.
1. Jak rozpoznać awarię wtryskiwacza benzynowego? - Uszkodzone wtryski benzyna objawy
Rozpoznanie awarii wtryskiwaczy benzynowych jest znacznie prostsze w momencie, gdy już pojawią się pierwsze objawy świadczące o usterce. Mogą należeć do nich: szarpanie silnika, nierównomierna jego praca, spadki mocy samochodu, wzmożone kopcenie, emisja spalin, problemy z rozruchem i nieoczekiwane gaśnięcie auta. Kiedy na naszych oczach samochód zaczyna nieprawidłowo funkcjonować, zobowiązani jesteśmy do tego, żeby dla własnego bezpieczeństwa sprawdzić w serwisie samochodowym, co jest nie tak i zlokalizować przyczynę pojawiających się podczas jazdy zaburzeń.

2. Awarie wtryskiwaczy benzynowych - Nieszczelny wtryskiwacz benzyny
Awarie wtryskiwaczy benzynowych nie zdarzają się z reguły zbyt często, ale jeśli już się zdarzą, to dotyczą między innymi nieszczelności wtrysku. Przyczyną tej usterki jest końcówka wtryskiwacza lub po prostu sparciałe i zużyte uszczelki, które oczywiście należy po takim incydencie wymienić na nowe. Szczelność wtrysku najlepiej jest sprawdzić, wykonując specjalne testy diagnostyczne w odpowiedniej placówce serwisowej. Mając tyle różnych możliwości sprawdzenia i pielęgnacji zarówno wtrysków, jak i innych podzespołów, warto z nich w odpowiednim czasie skorzystać.
Dodaj komentarz