Odpowiedź na pytanie, czy wtrysk benzynowy może lać, jest jednoznaczna - zdecydowanie tak. Wtryskiwacze benzynowe nie różnią się w tej kwestii od swoich dieslowskich odpowiedników. Uszkodzone, lejące wtryski benzyny i ich objawy można dość łatwo zauważyć między innymi w postaci nierównej pracy silnika, trudności z rozruchem lub braku możliwości odpalenia pojazdu, podwyższonym zużyciem paliwa czy też zwiększonym dymieniem. Ten typ usterki może mieć różne przyczyny, w tym zwyczajne wyeksploatowanie podzespołów, zużycie końcówek wtrysku lub też osadzanie się różnego rodzaju zanieczyszczeń.
Warto pamiętać, że taki nieszczelny wtryskiwacz benzyny może być przyczyną wielu kosztownych i niebezpiecznych awarii, więc lepiej jest nie odkładać naprawy na później. Mimo wszystko, wtryski benzynowe psują się bardzo rzadko, dlatego duża część kierowców z początku nie podejrzewa ich o usterkę. Bierze się to stąd, że oznaki wadliwych wtrysków benzyny są bardzo podobne chociażby do problemów z zapłonem czy nieprawidłowym ciśnieniem. Dlatego tak ważne jest przed podjęciem jakichkolwiek działań przeprowadzenie starannej diagnostyki wtrysków z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń testowych.
Wymiana wtryskiwaczy benzynowych a cena
Wtryski benzyny są jednymi z najdroższych podzespołów eksploatacyjnych, jakie występują w pojazdach zasilanych tym paliwem. Stąd też cena wymiany wtryskiwaczy benzynowych może przekraczać kilka, a niekiedy nawet kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku aut ze starszych roczników koszty te mogą okazać się większe niż sama wartość samochodu. Zdecydowanie lepiej jest więc lejące wtryski benzyny naprawić. W procesie regeneracji wtryski benzynowe poddaje się gruntownemu czyszczeniu chemicznemu, co skutecznie usuwa wszelkie nagromadzone osady z wnętrza podzespołów. Aby wtryskiwacze benzyny odzyskały pełną sprawność, ważne jest także odpowiednie wyregulowanie ich parametrów.
Komentarze
Jest ok