Co to znaczy, że wtryski benzynowe leją?

Jeżeli wtrysk benzynowy leje, oznacza to, że doszło do nagromadzenia zbyt dużej ilości zanieczyszczeń, np. nagaru, na iglicy wtryskiwacza. Atomizacja paliwa nie przebiega wtedy tak, jak powinna – jest ono gorzej spalane. Konsekwencje mogą z początku wydawać się przyjemne – auto więcej pali więc kierowca czuje, że auto „ma kopa”. Jazda z wtryskami w takim stanie może jednak prowadzić do ich nieodwracalnych uszkodzeń, a także awarii jednostki napędowej. Objawów lejących wtrysków jest wiele, a wszystkie w dość szybkim czasie mogą znacząco utrudnić jazdę samochodem.
Co znaczy, że wtryski w dieslu leją? Jakie to ma znaczenie? - Jak sprawdzić który wtrysk stuka
Nieprawidłowe dozowanie paliwa przez wtryskiwacze benzynowe jest powiązanie głównie z nagromadzonymi na końcówce wtrysku zanieczyszczeniami lub powstającą korozją. Ignorowanie problemu doprowadzić może do poważnych zniszczeń w naszym aucie oraz narazić nas na potężne wydatki, które przerosną niejednego człowieka. Lejące wtryski doprowadzą także do problemów z rozruchem silnika, nierównomierną pracą na biegu jałowym oraz nadmiernego dymienia. Aby sprawdzić, który wtryskiwacz benzyny leje bądź stuka, warto wybrać się do specjalizującego się w naprawach wtryskiwaczy serwisu, który dzięki pomocy doświadczonych pracowników i nowoczesnych maszyn sprawdzi Twoje podzespoły. Bez odpowiednich przyrządów, sprawdzenie, który wtrysk stuka, jest niemożliwe – kierowca samodzielnie zauważy jedynie inne problemy, np. utrudniony rozruch.
1. Lejące wtryski – skutki - Sposób na lejące wtryski
Skutkami jazdy z lejącym wtryskiem benzyny mogą być m.in.: uszkodzenie turbiny, gigantyczne koszty związane z wymianą uszkodzonych podzespołów, nieprawidłowa praca silnika. Jeżeli silnik nie otrzyma odpowiednich dawek paliwa, może dojść do jego poważnych uszkodzeń, które w konsekwencji będą oznaczały awarię całej jednostki. Nasze auto zacznie zauważalnie więcej palić, komfort jazdy ulegnie pogorszeniu – głównie ze względu na szarpanie i nierówną pracę silnika. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest udanie się do serwisu, gdzie za pomocą nowoczesnych urządzeń wtryski benzyny przejdą dokładne czyszczenie w myjce ultradźwiękowej, a wadliwe części zostaną wymienione na nowe, oryginalne. Odpowiednio szybko podjęta decyzja o regeneracji pozwoli zaoszczędzić nam setki, a nawet tysiące złotych, które należałoby wydać na nowe podzespoły.

2. Uszkodzone wtryski objawy - jak rozpoznać? - Lejące wtryski objawy
Za objawy lejącego wtryskiwacza benzyny uważa się nierównomierną pracę silnika na biegu jałowym czy problemy z rozruchem. W trakcie jazdy z pewnością pojawi się zauważalne dymienie na biało lub czarno. Auto znacząco straci na mocy, a jednocześnie zacznie palić coraz więcej benzyny. Ignorowanie tych problemów doprowadzi do dalszych uszkodzeń pozostałych podzespołów. Warto zaznaczyć, że nie zawsze przedstawione objawy muszą oznaczać problem z wtryskami. Mogły zawieść poszczególne elementy lub inne części układu. Aby jednoznacznie stwierdzić, że problem leży po stronie wtryskiwaczy, konieczna będzie wizyta w serwisie, który z pomocą komputera diagnostycznego i innych maszyn, szczegółowo zbada przyczynę występujących objawów. Nie warto oszczędzać na kontroli i możliwej regeneracji, gdyż wymiana wtryskiwaczy okaże się kilkukrotnie droższa.
Komentarze