Co to jest regeneracja wtryskiwaczy? - Jak to naprawdę działa?

Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych polega na dokładnym oczyszczeniu, myciu oraz szczegółowej diagnostyce części podlegających naprawie, również ich przetestowaniu. Do czyszczenia wtryskiwaczy używa się profesjonalne narzędzia i preparaty skutecznie usuwające rdzę. Dzięki takim czynnościom wtryski regenerowane mają takie same właściwości jak te, które są fabrycznie nowe.
Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy?
Regeneracja wtrysków jest zabiegiem polegającym na bardzo dokładnym wyczyszczeniu poszczególnych elementów wtryskiwaczy, wymianie uszczelek oraz wszystkich innych uszkodzonych podzespołów. Proces regeneracji można podzielić na kilka etapów. Pierwszy z nich to diagnostyka, która pozwala ocenić stan wtrysków. Kolejnym krokiem jest czyszczenie wtryskiwaczy ze wszystkich nagromadzonych zanieczyszczeń. Takie działania muszą przebiegać z użyciem tylko odpowiednich preparatów. Następnie wymieniamy uszkodzone elementy (uszczelki, membrany, igły). Przed testami pod kątem wydajności i jakości pracy wtryskiwaczy należy przeprowadzić kalibrację, czyli zaprogramowanie wtrysków zgodnie z parametrami podanymi przez producenta.
Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy?

Trudno jednoznacznie sprecyzować odpowiedź na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od marki oraz modelu pojazdu, rodzaju wtryskiwaczy, jednostki napędowej także stopnia uszkodzenia wtrysków. Jedną z najważniejszych procedur podczas naprawy wtryskiwaczy benzynowych jest ich dokładnie testowanie na specjalistycznych maszynach. Należy pamiętać, iż taki proces powinien być wykonywany tylko w profesjonalnej pracowni przez wyspecjalizowanego w tej dziedzinie serwisanta.
Jak długo wytrzymują wtryski po regeneracji?
Wtryski poddane regeneracji wytrzymują kolejny okres eksploatacyjny, który wynosi około 150 tysięcy kilometrów. Regenerowane wtryski wykazują identyczne właściwości i parametry pracy jak fabrycznie nowe podzespoły.
Objawy usterek wtryskiwaczy benzynowych to na przykład zwiększone dymienie, podwyższona emisja spalin, nieprawidłowa praca motoru napędowego, głównie na niskich obrotach jakże i na jałowym biegu. Mogą temu też towarzyszyć problemy z uruchomieniem jednostki napędowej.
Najlepszym rozwiązaniem i najtańszym jest regeneracja wtryskiwaczy benzynowych, ponieważ dzięki temu przywracamy im dawną sprawność.
Do objawów zużytych wtryskiwaczy zaliczamy: problem z odpaleniem zimnego silnika, spadek mocy silnika, wydobywanie się z rury wydechowej gęste białe, lub czarne spaliny. Wtryskiwacze benzynowe sporadycznie się psują.
Komentarze