Co ile regeneracja wtryskiwaczy benzynowych?

Regeneracja wtrysków benzyny powinna mieć miejsce przynajmniej raz na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Pozwoli to zapobiec większym zabrudzeniom, które mogą zakłócić prawidłową pracę wtryskiwacza, a także narazić go na poważne usterki. Zwykle sygnałem informującym nas o niepoprawnym działaniu wtryskiwacza będzie problem z uruchomieniem silnika lub jego nierówna praca na biegu jałowym. Objawy te mogą jednak dotyczyć innych podzespołów, więc warto wybrać się do serwisu, który jednoznacznie stwierdzi przyczynę. Wtryskiwacze benzynowe są znacznie mniej awaryjne niż ich odpowiedniki montowane w dieslach – nie oznacza to jednak, że nie są niezniszczalne. Koszt wymiany wtryskiwaczy to poważny cios dla budżetu, także warto zainwestować w znacznie tańszy proces regeneracji wtrysków benzyny.
Jak długo trwa proces regeneracji? - czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych
Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy? Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych trwa od 1 do 2 dni roboczych, w zależności od stopnia zabrudzenia, uszkodzeń oraz nagromadzenia zleceń w serwisie. Samo czyszczenie zajmuje do kilku godzin, jednak czasochłonny bywa demontaż wtryskiwaczy, czy wysyłka podzespołów do klienta. Na proces regeneracji wtrysków benzyny składa się przede wszystkim sprawdzenie ich kondycji, czy występują jakieś uszkodzenia mechaniczne, które potencjalnie mogą wykluczyć regenerację. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, możemy przejść do testowania, a następnie rozbiórki wtrysku i mycia jego elementów w myjce ultradźwiękowej.
1. Regeneracja i naprawa wtryskiwaczy benzynowych - nieszczelny wtryskiwacz benzyny
W trakcie regeneracji wtryskiwaczy benzynowych wykorzystuje się myjkę ultradźwiękową, która pozwala dokładnie i skutecznie pozbyć się nagaru czy innych zabrudzeń przy pomocy małych, wędrujących pęcherzyków powietrza. Na koniec wtryski poddawane są kolejnym testom, które weryfikują skuteczność czyszczenia oraz działanie podzespołu. Badane są takie rzeczy, jak czas otwarcia, sprawność cewki, jej rezystencja, szczelność, kształt strugi rozpylenia. Takie działania pozwalają uniknąć np. problemu z nieszczelnym wtryskiwaczem, który objawia się zwiększonym zużyciem benzyny. W trakcie regeneracji może okazać się, że konieczna jest wymiana niektórych elementów, np. zaworka lub końcówki, które zastąpione zostaną oryginalnymi częściami.

2. Regeneracja wtryskiwaczy. Ile to kosztuje i kiedy trzeba to robić? - regeneracja wtryskiwaczy benzynowych cena
Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych to proces, którego kosztu nie można jednoznacznie określić – na cenę wpływają takie czynniki jak stopień uszkodzenia wtrysku, poziom zabrudzenia, czyszczenie w serwisie, testy. Koszt regeneracji faktycznie jest wyższy niż w przypadku domowych sposobów, jednak mamy pewność, że wszystko zostało prawidłowo wykonane i przetestowane. Cena za czyszczenie wtryskiwacza nadal jest mniejsza niż zakup nowych podzespołów, których cena oscylować może między kilkaset a kilka tysięcy złotych. Oczywiście istnieją też tańsze metody, które bardziej pozwalają nam zadbać o dobrą kondycję wtrysku niż go oczyścić – mowa tu o specjalnych preparatach dolewanych do benzyny, których koszt to zwykle kilkadziesiąt złotych.
Komentarze