Co ile czyścić wtryski benzynowe?

Wtryskiwacze benzynowe powinno się czyścić co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, aby nie doszło do zalegania zanieczyszczeń na wtryskach benzynowych, ponieważ wtedy w najgorszym wypadku może dojść nawet do uszkodzenia jednostki napędowej. Zabieg czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych może realnie polepszyć pracę silnika. Wizyta w warsztacie to koszt kilkuset złotych, z kolei preparat do czyszczenia wtrysków może kosztować ich kilkadziesiąt. Niezależnie od tego, na który sposób czyszczenia się zdecydujemy, skonfrontujmy koszty z ceną wymiany wtrysków. Lepiej zdecydować się na wcześniejsze czyszczenie niż czekać, aż dojdzie do mechanicznych uszkodzeń i na profilaktykę będzie za późno.
Czyszczenie wtryskiwaczy - Czym to robić i jak często? - Środek do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych
Wtryskiwacze benzynowe często ulegają zabrudzeniom podczas eksploatacji, co prowadzi w konsekwencji do dymienia lub problemów z odpaleniem samochodu. Czyszczenie wtrysków może rozwiązać ten problem, bez konieczności inwestowania pieniędzy w wymianę lub regenerację tych elementów. Jedną z opcji czyszczenia wtryskiwaczy jest wykupienie takiej usługi u mechanika i oddanie samochodu w ręce specjalistów. Sam zabieg trwa około godziny, a jej kosz jest nawet kilkukrotnie niższy od regeneracji. Możemy wybrać także drugą opcję – zrobienie tego na własną rękę. Wtedy niezbędny będzie preparat do czyszczenia wtrysków benzynowych. Jego użycie ma pozytywny wpływ nie tylko na te podzespoły, ale także na pompę wysokiego ciśnienia oraz filtr DPF.
1. Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych - Liqui Moly Oczyszczacz wtryskiwaczy benzyna jak stosować
Aby uniknąć lub całkowicie wyeliminować pierwsze symptomy potencjalnej awarii przy każdym tankowaniu benzyny warto jest dodać do paliwa specjalny oczyszczacz wtryskiwaczy benzynowych. Poza właściwościami czyszczącymi, ten produkt zapobiega także starzeniu się paliwa, co jest istotne w samochodach, w których zdecydowanie częściej tankujemy gaz niż benzynę. Działanie preparatu do oczyszczania wtrysków benzyny możemy bardzo łatwo sprawdzić na analizatorze spalin.

2. Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych - Wtryskiwacze benzyny
Wtryskiwacze benzynowe podlegają procesowi, testowania, mycia, czyszczenia, diagnostyki, sprawdzenia, co określane jest mianem regeneracji. Co więcej, wszystkie wymienione procesy powinny być wykonywane tylko i wyłącznie w specjalistycznej pracowni, która w swojej kadrze ma doświadczonych serwisantów, ponieważ tylko w takim przypadku będziemy pewni, że podzespoły są profesjonalnie zdiagnozowane i zregenerowane. Warto wiedzieć, że zdiagnozowane uszkodzonych wtryskiwaczy benzynowych jest trudnym zadaniem, ponieważ symptomy ich awarii są bardzo podobne do usterek innych podzespołów jednostki napędowej.
Komentarze